RÖPORTAJLAR

Yirmi7
Yirmi7

'Muhtemel Aşk' parçasıyla geniş kitlere ulaşan; 'Sokak Lambası', 'Naçizane Bir Gece' ve  'Papatya' gibi çok sevilen şarkıların mimarı Yirmi7, yazı sürpriz maxi single çalışması 'Saklambaç' ile karşıladı. Grubun solisti Okan Şarlı, 'Saklambaç'ı ve gelecek projelerini PowerTürk'e anlattı.

03.09.2019

YENİ MAXI SINGLE ÇALIŞMANIZ SAKLAMBAÇ'IN İÇERİĞİNDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

4 şarkıdan oluşan 'Saklambaç' isimli yeni Ep'miz yayında. Bu şarkılar için gerçekten uzun süredir çok emek verdik. Şarkıların kayıtlarının bir bölümünü Türkiye'de, bir bölümünü de Amerika Los Angeles'da gerçekleştirdik. 'Salkambaç'ın dışında 'Pervane Kalbim' adlı güzel bir şarkımız var, sonrasında biraz daha rock severler için 'Kelepçe' adlı bir şarkımız ve aynı zamanda hepimizin bildiği anonim olan 'Yekte' şarkımız bulunmakta. 'Yekte'nin de enerjisi gerçekten çok yüksek. Bu çalışmada özellikle 'Muhtemel Aşk' ile beraber getirdiğimiz modern rock ve klasik Türk müziği ezgilerini harmanlayan güzel bir sound ortaya çıkarmaya çalıştık ve bunu da başardığımıza inanıyoruz.

ÇIKIŞ ŞARKINIZ SAKLAMBAÇ'TA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

'Saklambaç' şarkısının sözü, müziği ve düzenlemesi bana ait. 'Saklambaç'ın aynı zamanda benim için ayrı bir özelliği var. Çünkü benim 2015 yılında Türkiye'ye döndükten sonra yazdığım ilk Türkçe şarkılardan bir tanesi.  Davullarını Saddler, gitarlarını Murat, mixini Alen Konakoğlu ve masterlarını Evren Göknar arkadaşımızla beraber çalıştık. Güzel ve keyifli bir çalışma olduğuna inanıyoruz. Bu yaz aylarında içimizi kıpır kıpır edecek, bizi mutlu edecek coşkulu şarkılardan bir tanesi.

'SAKLAMBAÇ'A BİR DE KLİP ÇEKTİNİZ. ÇEKİMLER NERELERDE GERÇEKLEŞTİ?

Klip çekimlerimizi grubumuzun başlangıç noktası olan Hollywood'da gerçekleştirdik. Yönetmenliğini  Mccain Merren ve Kemal Başbuğ üstlendi.   Klibimizde canlı bir performans çekimi yapmak istedik. Çok güzel Kızılderili motiflerinin olduğu bir mekanda içimizi kıpır kıpır eden bir lokasyon kullandık. Bunun dışında biraz hareket katması açısından Hollywood'da yıldızların bulunduğu caddelerde yürüdük, metrolarda dolaştık.

İKİNCİ VIDEO KLİP ÇALIŞMASI NE ZAMAN GELECEK?

İkinci klibimizi 'Pervane Kalbim' adlı şarkımız için çektik. Bu klibin çekimlerini de Los Angeles'da gerçekleştirdik. Bu şarkının klibinde de doğa görüntülerini kullanmak istedik. Onun için birçok yeri ziyaret ettik, çölleri dağları gezdik. Yakalayabildiğimiz en güzel görüntüleri ekran karşısına getirmeye çalıştık. Umut ediyoruz ki Eylül - Ekim aylarında video klibimiz sizlerle beraber olacak.

ALBÜM PLANINIZ VAR MI?

Biz bu şarkılarımızı öncelikle vermek istedik çünkü bizi dinleyenler uzun zamandır yeni şarkılarınız ne zaman çıkacak diye soruyorlardı. Ve bu da bizim için ve sevenlerimiz için bir yaz sürprizi oldu. Tabii ki bunun devamı gelecek. Albüm çalışmalarına bu ay itibariyle başlıyoruz. Tahmin ediyorum ki Mart ayı gibi Yirmi7 grubunun ilk albümü sizlerle beraber olacak.

KONSERLERİNİZ NASIL GEÇİYOR?

Konserlerimize gelen seyircilerin coşkusu gerçekten mükemmel ve bizim müziğimizle birleştiği zaman ortaya inanılmaz bir sahne performansı çıkıyor. Ve bu da bize gerçekten haz veren bir durum haline geliyor. Bu yüzden Türkiye'deki konserlerimize durmaksızın devam ediyoruz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
2
Zakkum Bilemedim Dmc
3
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
4
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
5
Sıla Karanfil Sony Music