METİN ÖZTÜRK'TEN ERYAMAN STADI AÇIKLAMASI
Spor Haberleri
12 Şubat 2024 14:35

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Süper Lig'in 26. haftasında MKE Ankaragücü ile karşılaşacakları Eryaman Stadı'nın zeminiyle ilgili açıklamalar yaptı. Öztürk, "İki takımda da sakatlanma olursa vebali o kararı verenlerdedir" dedi.

Galatasaray Kulübü ile Aroma firması arasında su sponsorluğu anlaşması imzalandı. İmza töreninde soruları yanıtlayan Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Fenerbahçe - Corendon Alanyaspor maçındaki hakem kararlarını eleştirdi. Öztürk, MKE Ankaragücü ile karşılaşacakları Eryaman Stadı'nın zeminiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

"Adım adım ilerliyoruz"

Öztürk, Fenerbahçe'nin puan kaybetmesiyle lider olmalarının hatırlatılması üzerine "Bugün keyifli bir gün. Şunu unutmamak lazım. 13 hafta daha var. 13 maç demek 39 puan demek. Ne olur ne biter, bilinmez. Tüm rakiplere saygılı olunmak lazım. Sadece şampiyonlukta yarıştığımız rakibimiz ilgili değil, şuna bakmak lazım. 20 takımlı ligde 5 takım Avrupa'ya gidecek. 5 koltuk için 8-9 takım mücadele ediyor. 4 takım düşecek. 7-8 tanesi onun sıkıntısını yaşıyor. Herkes 3 puanın yarım puanının peşinde, bu kadar kıymetli. Kendi kulvarımızda kendi rakiplerimize bakarken, 13 hafta, 13 maç her birine aynı heyecanla aynı hedefe giderek bakıyoruz. Şu an bizim gündemimizde, dün akşam mutluyduk, bitti. Şimdi Sparta Prag maçı var. Adım adım ilerliyoruz" diye konuştu. Öztürk, Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri'ne kendi dönemleri içinde geçeceklerini de ifade etti.

"Orada oynanır ve iki takımında da sakatlanma olursa vebali o kararı verenlerdedir"

Trendyol Süper Lig'in 26. haftasında MKE Ankaragücü ile karşılaşacakları Eryaman Stadı'nın zeminiyle ilgili soruya ise Metin Öztürk, "Bu aslında bizim konumuz değil, futbol federasyonunun konusu. Saha konusunda İstanbulspor maçında Atatürk Stadyumu'nda boyanmış saha vardı. Futbolcularımızın hepsi mohikan gibi olmuştu. Sporcu sağlığı çok önemli. Galatasaray futbolcuları, Ankaragücü futbolcuları önemli. Yarın oraya gidecek takımların futbolcuları önemli. Saha oynanacak durumdaysa çıkar oynarız. Futbol federasyonu karar verecek. Deplasmana gittiğimiz bir maçta şurada oynansın diye bir talebimiz olamaz. Biz hangi sahada oynarsak oynayalım, sahanın sporcu sağlığına uygun olması esastır. Federasyon karar verecek. İki hafta önce saha felaketti. Orada oynanır ve iki takımda da sakatlanma olursa vebali o kararı verenlerdedir. Biz çıkar oynarız" yanıtını verdi.

"Rakibimiz sahada kazanmayınca farklı yaklaşıyor"

Öztürk, Fenerbahçe - Corendon Alanyaspor maçının hakemi Çağdaş Altay'ın performansının sorulması üzerine ise şunları kaydetti: "Rakibimiz sahada kazanmayınca farklı yaklaşıyor. Bir algı operasyonu yürütülüyor. Başkanımız net olarak söyledi. Şampiyonlukta 20 takım emek sarf ediyor. Bu bir, 'Ben bu sene kulübü bırakacağım, işimin başına geçeceğim, beni de şampiyon yapın' gibi emeklilik ikramiyesi değil. 20 takım içinde şampiyon olmak kadar hayati. 6-7 takım düşme potasında. Dün Alanya teknik direktörü de de söyledi, can derdinde herkes. Bazen iyi oynadığınızda da puan kaybedebiliyorsunuz. Herkes aynı zamanda prestij derdinde, ekonomisinin derdinde. Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı. Hakem iki tane net kırmızı kartı vermedi. Her meslekte işini iyi yapanlar ve kötü yapanlar vardır, kötü kalpliler vardır. Dün tam bir kulübümüz açıkladığı gibi iki tane net verilmeyen kırmızı kart, bir tane de çok ilginç penaltı var. Icardi futbolcumuz biliyorsunuz, güreşçi değil. Fenerbahçeli futbolcuyla bir güreşe katıldı. O günkü hakem, bu güreşin doğal olduğunu düşündü. 4-5 hafta o futbolcumuzdan uzak kaldık ve penaltı verilmedi. Dün dokunurken herhalde rüzgar kuvvetli esti ki penaltı verildi. Şampiyonluk yolunda yarıştığımız rakibimiz 1 puana tutundu. Kulübümüz gerekli cevabı veriyor."