ALBÜMLER

Akın
Akın
Avrupa Müzik
01.01.2009

Güçlü  besteci , söz yazarı ve yorumcu Akın 3 yıllık stüdyo çalışmalarının ardından “Adrenalin” adını taşıyan 4. albümüyle 6 yıl aradan sonra müzik marketlerde…

Yapmış olduğu albümler sanatçının müzikal kariyerinde oldukça sağlam durmasını ve akıllarda kalmasını sağlamıştır. Titiz çalışmalara imza atan Akın listeleri altüst eden ilk albümü “Suskun Yüreğim” ile piyasaya çıktı. O dönemin en iyi çıkış yapan albümü olmasının yanısıra , akıllarda artık klasikleşmiş şarkısı “Rebeka”nın ismiyle bütünleşerek “Rebeka Akın” olarak uzun süre kaldı. 1997 ‘de 2. albümü “Alem”,  2002’de “Ateş ve Su”, 2003’de de “Ateş ve Su Remixes” albümünü çıkardı ve son albümü 2009 “Adrenalin” ile geçmişteki albümlerini aratmayacak bir başarı yakalayıp müzik sektöründeki yerini sağlamlaştıracak.

Şarkıları ve yorumuyla Türk Pop Müziği’nde oldukça önemli bir yere sahip olan Akın yeni albümü “Adrenalin” ile yine her yaştan ve her kesimden insanın kalbini fethedecek. Albümde yer alan “Adrenalin”, “Kafam bi’dünya”, “Dobra Dobra”, “Bi “şey” Olmaz” gibi her biri birbirinden hit şarkıların söz ve bestelerinin önemli bir bölümü her zaman olduğu gibi yine Akın’a ait. Albümdeki diğer hit adaylarına “Sıfırın Altında” ile Serdar Ortaç, “Oldu mu yar” ile Taner İşçi  ve Ö.Faruk Paker, “Affedemem” ile Simin Mater  gibi önemli isimler imza attı. Şarkıların düzenlemeleri ise Akın, Volga Tamöz, Suat Aydoğan ve Taner İşçi’ye mix ve masteringleri Tarık Ceran’a ait. Ayrıca herkesin bildiği gibi Akın’ın çok yakın arkadaşı olan Serdar Ortaç başından sonuna kadar bu müzikal yolculukta değerli fikir ve katkılarıyla sanatçıya destek oldu. Akın bu süre zarfında yurtdışında yaptığı çalışmalardan ortaya çıkan bir İngilizce parçasını ve web sayfasına gelen yoğun istek üzerine “Suskun Yüreğim” parçasının devamı niteliğindeki “Sır” adlı parçayı da sevenleriyle paylaşmak için  albüme ekledi.

Albümün kapak resimleri fotoğrafçı Deha Orhan’a ait. 

 

1. Adrenalin

2. Sıfırın Altında

3. Oldu mu yar

4. Kafam bi dünya

5. Dobra dobra

6. Affedemem

7. Bi “şey” olmaz

8. Fool’s paradise

9. Deli inadı

10. Kurtulamam

11. Kral sultan

12. Mahşer

13. Oldu mu yar (Akustik)

14. Taş kalp

15. Ah be güzel

16. Sen

17. Kral sultan (Remix)

18. Sır

19. Soy

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music