ALBÜMLER

Asfalt Dünya
Asfalt Dünya
Pasaj Müzik
01.01.2012

Etkileyici şarkı sözleri, teatral sahne performansları ve sıradışı vokalleriyle kısa sürede ülkenin en özel ve dikkat çekici gruplarından biri olmayı başaran Asfalt Dünya, 6 yıllık bir aranın ardından merakla beklenen ikinci stüdyo albümü "Büyük Yollar''ı 8 Kasım'da dinleyicisi ile buluşturdu.

Vokalde M. Emrah Özdamar, gitarda Ertan Haktanır, bas gitarda Alpay Palave, davulda Deniz Alemdar'dan oluşan Asfalt Dünya'nın 12 yeni şarkısını barındıran "Büyük Yollar' albümündeki 11 şarkının söz ve müzikleri, M.Emrah Özdamar imzası taşıyor. Sözlerini Özdamar'ın yazdığı "Balık'ın müziği ise Emrah Özdamar ve Ertan Haktanır tarafından beraber bestelendi.

'Beni Severmiş O, "Zaman' ve "Katil' gibi sevilen Asfalt Dünya şarkılarının içinde bulunduğu "Ormanlar Kralı' ile Türk rock müziği sahnesinde önemli bir yer edinen dörtlünün uzun uğraşlar sonucu yarattığı "Büyük Yollar'daki şarkıların düzenlemeleri grup tarafından yapılırken, kayıtlar ise Babajım İstanbul Stüdyoları ve Doruk Müzik Yapım'da gerçekleştirildi. Albümün miksi ise Amerika'da Studio Pros'da ve Türkiye'de Doruk Müzik Yapım'da Uğur Onatkut tarafından yapıldı. Uğur Onatkut aynı zamanda birçok şarkıda klavyeleri çalarken aynı zamanda geri vokallere de katkıda bulundu. Alper Alsan ise albümdeki birçok şarkının klavye partisyonlarının yazılmasında önemli bir rol oynadı. Kapak fotografı M. Emrah Özdamar, kapak tasarımı Serdar Uyanık (Gri Creative) ve Asfalt Dünya fotoğrafları da Kemal Seçkin'e ait.

Hem aşkın şiddetini, hem de şiddetin aşkını sert ve vurucu bir şekilde anlatan açılış şarkısı "Canavarlar' bir aşkın gerçek gücünü akıldan cok içgüdülerden alabileceğini ve bu içgüdülerin insanı aşk için ölüme dahi sürükleyebilecegini söyleyen "Balık' ne olursa olsun tutkularının ve hayallerinin peşinden koşanların şarkısı "Büyük Yollar' gecenin ve eğlencenin bir an önce gelmesini sabırsızlıkla bekleyen heyecan dolu "Kafamız İyi' duygularını ve tepkilerini devamlı bastıranlara bir çağrı olan ve insan olduklarını hatırlatan "İnsan' insanoğlunun nesillerce nasıl erozyona uğradığını sorgulayan "Geçmiş Gibi' M.Emrah Özdamar'ın çocukluk anılarına geri döndüğü ve hem bir ninni, hem bir cennet, hem de bir kabus olarak tanımladığı "Dunganga' hayatta yaşamadan öğrenemeyeceğimizi anlatan, duygu yüklü "Denize Doğru' dinleyenleri kırılgan bir insanın dünyası içinde yaşamaya davet eden "Oyuncak Dünya' "Eternal Sunshine of the Spotless Mind' filminden esinlenerek yazılan "Gözlerin Yanar' ve modern şehir hayatındaki özgürlükler ve tutsaklıklar arasındaki tezatı sorgulayan "Altın Günler' albümde yer alan diğer şarkılar…

Asfalt Dünya, M. Emrah Özdamar'ın kendine özgü şarkıları ve vokalleri, Ertan Haktanır'ın gitarıyla yarattığı eşsiz atmosferler, Alpay Pala'nın melodik basları ve Deniz Alemdar'ın güçlü ritimlerinin birlikteliğinden doğan 2. stüdyo albümü "Büyük Yollar' ile yürüyüşüne devam ediyor!

 

Asfalt Dünya "Büyük Yollar'

1. Canavarlar

2. Balık

3. Büyük Yollar

4. Kafamız İyi

5. İnsan

6. Tanımadan Önce

7. Geçmiş Gibi

8. Dunganga

9. Denize Doğru

10. Oyuncak Dünya

11. Gözlerin Yanar

12. Altın Günler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc