ALBÜMLER

Aşk Tesadüfleri Sever Orijinal Film Müzikleri
Aşk Tesadüfleri Sever Orijinal Film Müzikleri
Pasaj Müzik
01.01.2011

“Var olmak tesadüf değilse, aşk tesadüf olabilir mi?” 

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini üstlendiği, öykü ve proje tasarımı İpek Sorak’a ait, Böcek Yapım’ın yeni sinema filmi AŞK TESADÜFLERİ SEVER’in sürprizlerle dolu soundtrack albümü, 4 Şubat’ta yayınlandı. Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin’in başrollerinde yer aldığı filmin tema müzikleri Ozan Çolakoğlu tarafından hazırlandı. 

Albümün en büyük sürprizi başrol oyuncularından Mehmet Günsür’ün seslendirdiği söz ve müziği Bülent Ortaçgil’e ait “Eylül Akşamı” şarkısı oldu.  

Adını 2006 yılında Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan Murathan Mungan’ın seçtiği şarkılardan oluşan Müslüm Gürses albümünden alan “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin soundtrack albümünde yer alan diğer şarkılar ise Müslüm Gürses’den “Aşk Tesadüfleri Sever”, Şebnem Ferah’dan “Hoşçakal”, Teoman’dan “Değirmenler”,Tanju Okan’dan “Aşkı Bulacaksın”, Redd’den “Nefes Bile Almadan”, Demir Demirkan’dan “Zaferlerim”,Ozan Ünlü’den “Ankara Rüzgar” ve Mert Çetinkaya’dan “Kafes” olurken albümde ayrıca TNK’nin film için akustik düzenlemesini yaptığı geçtiğimiz ay Ömer Faruk Sorak tarafından klibi çekilen“Yine Yazı Bekleriz” şarkısı da yer aldı. 

İlk kez altı yaşında birbirlerini görüp aşık olan iki arkadaşın, otuzlu yaşlarında tesadüfler sonucu birbirlerini tekrar bulmalarının konu edildiği “AŞK TESADÜFLERİ SEVER” sinema filmi 4 Şubat’ta vizyona giriyor.  

Film,  yılında İstanbul’ da tanışan Özgür ve Deniz’ in birbirlerine doğru ve engellerle dolu macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’ li yıllarını fonuna alan Aşk Tesadüfleri Sever filmi, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor.

 

1.Aşk Tesadüfleri Sever - Müslüm Gürses 

2.Hoşçakal Müzik - Şebnem Ferah 

3.Eylül Akşamı - Mehmet Günsür 

4.Zaferlerim - Demir Demirkan 

5.Yine Yazı Bekleriz (Akustik) - TNK 

6.Nefes Bile Almadan - Redd 

7.Değirmenler - Teoman 

8.Ankara Rüzgarı - Ozan Ünlü 

9.Kafes - Mert Çetinkaya  

10.Aşkı Bulacaksın - Tanju Okan

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music