ALBÜMLER

Atiye
Atiye
Sony Music
01.01.2009

3 yıl önce çıkardığı ilk solo albümü ile müzik dünyasına adım atan Atiye’nin, kendi ile aynı ismi taşıyan ikinci solo albümü yayımlanıyor. Atiye’nin prodüktörü, albümde birçok şarkının söz ve müziğine de imza atan değerli müzisyen İskender Paydaş. 

Mart ayında müzik marketlerde yerini alacak 13 şarkıdan oluşan albümün çıkış şarkısı “Muamma”nın sözleri İskender Paydaş ve Murat Çekem imzası taşırken, şarkının iddialı düzenleme ve müziği İskender Paydaş, Atiye ve Phillip Elwart’a ait.

Besteci ve söz yazarı kimliğini bu albümde de ön plana çıkaran Atiye İskender Paydaş, Phillip Elwart ve Alman ses mühendisi Manuel Gromile ile “Günaydın”, “Muamma”, “Yalancı mevsim”, “No body” şarkılarının bestelerini birlikte yaptı. Albümdeki “Don’t Think” şarkısının söz ve bestesi ile “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarının besteleri de yine Atiye’ye ait. 

Ayrıca bu albümde “Aşkına da Sana da” isimli şarkıda söz ve bestesiyle Nazan Öncel,   “Yalancı mevsim”, “Günaydın”, “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarının  sözleriyle de Orhan Yılmaz yer alıyor. Atiye’nin Teoman ile yaptığı düet olan “Kal” isimli parçada ise  sözler Murat Çekem’e müziği İskender Paydaş ve Murat Çekem’e ait.

Albümün dikkat çeken diğer bir şarkısı olan “Salla”nın bestesi İskender Paydaş ve Murat Çekem’e, sözleri başarılı söz yazarı İsra Gülümser’e ait. Ayrıca Gülümser’in sözlerini yazdığı “Deli ya” isimli şarkının bestesi de dünya çapında ünlü bir besteci olan Phoebus Tassopoulos’a ait.

“Atiye”nin ilk video klibi, albümün çıkış şarkısı “Muamma”ya Murad Küçük tarafından 16 mm. film formatında çekildi. Dennis Madden da klipte görüntü yönetmeni olarak yer aldı.

 

1. Aşkına da Sana da

2. Günaydın

3. Kal feat.Teoman

4. Muamma

5. Yalancı Mevsim

6. Deli ya (Farkım Ortada)

7. Dondurma feat. Murat Çekem

8. Salla

9. Bile Bile

10. Don’t Think feat.Mc Tuna

11. Nobody feat.Dadda Dice

12. Dondurma Remix

13. Salla Remix

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Emre Aydın Kırlangıç Wovie
2
Gökhan Türkmen Mahşer Gtr Müzik
3
Derya Uluğ Hadi Çal Ozinga Production
4
Mabel Matiz Karakol Pose Records
5
KÖFN Bi' Tek Ben Anlarım Hypers Music