ALBÜMLER

Atiye
Atiye
Pasaj Müzik
01.01.2011

Atiye, iki yıl aradan sonra 3. stüdyo albümü “Budur”u, 24 Mart’ta müzikseverlerin beğenisine sundu. Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu yeni albümünde on şarkı yer alıyor.

Bestesi Houssam Habib’e ait, sözlerini İsra Gülümser’in adapte ettiği albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur”, Atiye’nin hem görsel hem de müzikal olarak geldiği noktayı özetliyor. Atiye’ye yeni albümünde “Güzelim” şarkısında Sultana eşlik ediyor. “Batum Türküsü” ve sözlerinin yarısı Arapça yarısı Türkçe olan “Hali Hali Hal” adlı iki anonim eserin de yer aldığı albümde, “Budur” şarkısının Suat Ateşdağlı tarafından yapılan remixi de bulunuyor.

Birçok farklı stüdyoda kayıtları tamamlanan “Budur” albümünde, Türkiye’nin 3 önemli müzik adamı, İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz ile çalışıldı. Tarık Ceran, Michael C. Ross ve Levent Demirbaş’ın mixlerini yaptığı albümün masteringi Çağlar Türkmen ve Miles Showell tarafından hazırlandı. Atiye’nin yeni albümünde pop, dance, elektronik ve etnik gibi farklı müzik akımları bir arada kullanıldı. 

Nihat Odabaşı’nın fotoğraflarını çekip, grafik tasarımını yaptığı albümün ilk video klibi “Budur” şarkısına Murad Küçük yönetmenliğinde çekildi. Atiye’ye sahne performansında eşlik eden dansçılarının da yer aldığı klip, yüksek görüntü kalitesi ve dans koreografisi ile dikkat çekiyor. 

2007 yılında “Gözyaşlarım” ve 2009 yılında yayınlanan “Atiye” albümlerinin istenilen ivmeyi  kazanması ve bu albümlerde yer alan ‘Don’t Think’, ‘Muamma’, ‘Salla’, ‘Kal’, ‘Deli Ya’ ve  ‘Dondurma’ gibi şarkıları ile hayran kitlesini gün geçtikçe arttıran Atiye, değişik ülkelerde  yaşamasının getirdiği farklı kültürlerin zenginliğini müzik tarzı ile dinleyicisine hissettiriyor. 

 

1.Budur

2.Güzelim

3.Baba

4.Yalnızca Üzmek İçin

5.Ahmet

6.Asla

7.Yoksun

8.Batum Türküsü

9.Hali Hali Hal

10.Budur (Suat Ateşdağlı remix)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc