ALBÜMLER

Atlas
Atlas
Sony Music
01.01.2013

Bir araya getirdiği değerli müzisyenlerle, Türk rock müzik alanında kendisine iddialı bir yer edinmeye hazırlanan Atlas’ın ilk albümü “Selam Yabancı” 26 Kasım’da  müzikseverlerle buluştu.

Doksanlı yıllardan bu yana kaleme aldığı şiirleri, romanları ve köşe yazılarıyla edebiyat dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Tuna Kiremitçi, tam 17 yıllık uzun bir aranın ardından “Atlas” grubuyla müzik dünyasına geri döndü. Henüz Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken kurduğu “Skandal” grubundan Burak Aldinç (gitar) ve Hasan Köseoğlu’yla (davul, perküsyon) yıllar sonra yeniden bir araya gelerek “Atlas”ın demolarını kaydetmeye başlayan Tuna Kiremitçi, grubun solistliğini üstleniyor. Bas gitarda Can Yalım ve tuşlu çalgılarda Selim Öztunç’un da katılımıyla kadrosunu tamamlayan Atlas,  yayımlayacağı ilk albümü “Selam Yabancı” ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Kargo ve Maskott gruplarından tanıdığımız Serkan Çeliköz’ün üstlendiği albümün kayıtları Ali Rıza Şahenk tarafından The Fat Lab Stüdyosu’nda yapıldı. Albümde yer alan 10 şarkıdan 9’unun sözü ve müziği Tuna Kiremitçi imzası taşırken, efsanevi müzisyen Ritchie Blackmore’un bestesi olan “Temple Of The King”, Türkçe sözleriyle “Affet” olarak albümdeki yerini alıyor. Daha önce Tuna Kiremitçi tarafından, Müslüm Gürses için kaleme alınmış olan “Affet”, Atlas’ın albümünde yepyeni bir düzenlemeyle yeniden hayat buluyor. Albümün diğer sürprizi ise, Türk rock müziğinin önemli kadın sanatçılarından Aylin Aslım’ın da Atlas’a eşlik ettiği “Canavar” düeti.

Geçtiğimiz günlerde radyolar ve iTunes üzerinden dinleyicilerle buluşan ve müzikseverlerin beğenisini kazanan “Tabanca” şarkısı, Evren Arasıl yönetmenliğinde çekilen video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı. 

 

1.Selam Yabancı

2.Tabanca

3.Aferin Bize

4.Affet

5.Barbar

6.Canavar (feat. Aylin Aslım)

7.Bana Sebepsin

8.Biçare

9.İçelim Öyleyse

10.Rüzgâr

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc