ALBÜMLER

Aydilge
Aydilge
DSM
01.01.2009

Bu albüm, canına tak edip, sabah işe gitmeyenlerin, saati yediye kurmayanların, erkenden uykuya dalmayanların, cep telefonunu yanına almayanların, vitaminini içmeyenlerin, yollara düşüp şehri özlemeyenlerin albümü…  Kendine has, yumuşak, naif anlatımıyla albümün bütününde masalsı bir uslup kullanan Aydilge, pozitif mesajlarını yapıcı bir biçimde sizlere sunuyor.

İlk albümü “Küçük Şarkı Evreni”nin ardından ikinci albümünde  tüm yapay kuralları ve dayatılan yaşam biçimlerini sorgulayan Aydilge, bitmeyen enerjisiyle yaşamı bestelemeye ve söylemeye devam ediyor. Genç yaşına üç roman ve iki albüm sığdıran Aydilge,  “Bazıları, hayatı kendileri deneyimler, bazıları ise o insanların deneyimlerini izleyerek ömürlerini tüketirler” diyerek pasif bir şekilde kıyıya çekilmeyi reddedip hayatın içine atlayarak söylüyor şarkılarını.

Bu albüm, siz teslim olmayanlara!

Şimdi yollara düşme zamanı… Geri dönmemek pahasına!

Aydilge'nin Cem Sarıoğlu ile beraber prodüktörlüğünü üstlendiği “Sobe” dokuz parçadan oluşuyor. Altı şarkının bestesi ve albümdeki tüm sözler Aydilge'ye ait. “Yollara Düşsem”, “Geri Dönmem” ve “Kalbim Hep Senle” adlı besteler ise Sarıoğlu imzası taşıyor. “Küçük Bir renk” adlı parça ise Aydilge ve Cem Sarıoğlu'nun beraber bestelediği bir masal… 

Cem Sarıoğlu, Atakan Ilgazdağ ve Oya Erkaya ve Cenk Erdoğan’ın aranjeleriyle renk bulan albümün mikslerinde SQL (Sound Quality Level) ödüllü Çağan Tunalı (Noiseist) ve Alen Konakoğlu imzası var. Yedi şarkının mastering’i, Pink Floyd’un efsanevi ses mühendisi, Grammy Ödüllü Andy Jackson tarafından yapıldı. Diğer iki şarkının mastering’i ise Kaliforniya, Capitol Records'un tek Türk ses mühendisi Evren Göknar'a ait. “Sobe” albümünün ilk klip şarkısı “Yollara Düşsem”in yönetmenliğini Ceyda Balaban yaptı.

 

1. Yollara Düşsem

2. Kalbim Hep Seninle

3. Geri Dönmem

4. Yükseldin

5. Küçük Bir Renk

6. Canımla

7. Ah Bir Sevse

8. Güneş

9. Benim Aklım Sende

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music