ALBÜMLER

Ayşe Hatun Önal
Ayşe Hatun Önal
Sony BMG
01.01.2008

Ayşe Hatun Önal daha önce çıkardığı single çalışması "Çeksene Elini' ile Türkiye'deki ilk elektronik müzik yapımına imza atmıştı. Ayşe Hatun Önal, "Sustuysam' adlı bu albüm çalışması ile yine kendi farkını ortaya koyuyor. Uzun zamandır yeni albümü için hazırlanan Ayşe Hatun Önal, şarkısı radyolarda çalmaya başladığı ilk günden itibaren müzikseverlerin taktirini topladı.

1 tane remix olmak üzere 11 şarkının yer aldığı albümde tüm sözler Ayşe Hatun Önal'a ait. Albümdeki 5 şarkının bestesi Ayşe Hatun Önal ve şarkıların düzenlemelerini de yapan Erdem Kınay ile ortak diğer 5 şarkının bestesi ise Ayşe Hatun Önal'a ve düzenlemeleri de Mehmet Can Erdoğan'a ait.

'Sustuysam'ın ilk video klibi ise geçtiğimiz günlerde'Kalbe Ben'e çekildi. Şarkı sözlerini Ayşe Hatun Önal'ın yazdığı, müziğini Erdem Kınay ile birlikte besteledikleri "Kalbe Ben', başarılı yönetmen Murad Küçük tarafından 16 mm. film formatında çekildi. Daha önce yurt dışında Sting, George Michael, Sugar Babes, Danny Miague, Eros Ramazzotti gibi birçok star ve grubun kliplerinde de imzası olan Dennis Madden, "Kalbe Ben'in görüntü yönetmenliğini üstlendi.

Dış çekimlerde yaklaşık 12 saat balçıkta yürüyüp dans eden Ayşe Hatun Önal'a klipte 12 yıllık tiyatrocu Umur Keskin eşlik etti. Ayşe Hatun'un kullandığı kıyafetler kitch tarzda klip için özel olarak hazırlandı. Şarkıcının dikkat çekici makyajını da dünyaca ünlü makyöz Jerry Stolwijk yaptı. Fotoğrafları ile de çok konuşulacak "Sustuysam' albümü için başarılı fotoğrafçı Bahadır Tanrıöver stüdyo 101'de Ayşe Hatun Önal için deklanşöre bastı.

 

1. Kalbe Ben

2. Yok Yok

3. Aç Kapıyı

4. Bırakma Beni

5. Hayalimdeki

6. Doğru Kanaldan Bağlan

7. Bomba

8. İnat

9. Marslı

10. Aslında

11. Yok Yok (remix)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik