ALBÜMLER

Behzat Gerçeker - Enbe Orkestrası
Behzat Gerçeker - Enbe Orkestrası
DMC
01.01.2010

Albüm 3 yıl süren titiz bir çalışmanın ürünü. Bu süreç içerisinde çok değerli sanatçılar, söz yazarları ve aranjörlerle birlikte akustik pop müzik denebilecek önemli bir albüme imza atıldı.

Albüm Sezen Aksu’nun bir slovuyla açılıyor. Megastar Tarkan’ın benzersiz yorumuyla dinleyeceğimiz şarkının adı “Her şeye Rağmen”. 

Ajda Pekkan ve konservatuar şan bölümü 1. sınıf öğrencisi Eren Sandal’ın düeti “Sev Beni” ilk kez geçen yaz Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda seslendirilmiş ve büyük beğeni toplamıştı.

Ve Mustafa Ceceli. Ceceli hatırlayacağınız üzere 3 yıl önceki çıkışını Enbe Orkestra’sının ilk albümünde yer alan “Unutamam” isimli eserle yapmıştı. Mustafa Ceceli Enbe ile bu albümde yine buluşuyor bu kez hem aranjelerin çoğuna imza atıyor hem de biri düet olmak üzere iki şarkıyı seslendiriyor. Albümün diğer aranjörleri Sadun Ersönmez ve Volga Tamöz.

Albümde 3 de dünya starı var. Jose Feliciano “Rain”, Christian Adam “Si tu savais combien je t’aime”, Jean Francois Michael “Si l’amour existe encore” isimli efsane şarkılarını Enbe ile yeniden seslendiriyorlar.

Behzat Gerçeker bu denli önemli söz yazarı, besteci, sanatçı ve müzisyeni bir araya getirebilmenin gerçekten çok zor olduğunu ve 3 yıl gibi uzun bir süreyi bulduğunu belirtiyor. 

Önce Tarkan’ı ve Ajda Pekkan’ı ikna etmek için çalıştığını ifade eden Gerçeker onların katılım kararlarından sonra işinin biraz daha  kolaylaştığını itiraf ediyor.

Mustafa Ceceli’nin Enbe için çok önemli olduğunu da vurgulayan Behzat Gerçeker “kendisi artık birçok ödüllü bir albümün sahibi ve şöhretli. Yine Enbe ile birlikte olması onun kadirşinaslığını ve vefasını gösteriyor. Adam gibi adam denebilir ki bu sektörde zor bulunur” şeklinde konuşuyor.

Enbe Orkestrası’nın şefi Behzat Gerçeker Sezen Aksu imzalı bir eserin ilk albümlerinde olduğu gibi yine albümlerinin açılış parçası olmasından büyük gurur duyduklarını belirterek umarım müzikseverlere yine beğenecekleri bir albüm sunabilmişizdir diyerek sözlerini noktalıyor.

 

1. Tarkan – Herşeye Rağmen

2. Mustafa Ceceli & Elvan Günaydın – Eksik

3. Ajda Pekkan &Eren Sandal – Sev Beni

4. Aytekin Kurt – Düşünme Hiç

5. Müslüm Gürses – Kalbim

6. Ziynet Sali – Dolaşayım Damarlarında

7. Mustafa Ceceli – Yağmur Ağlıyor

8. Ayşen – Korkak Kız

9. Ali Erenus – Doğum Günün Kutlu Olsun

10. Jose Feliciano – Rain

11. Jean Francois Michael – Si L’amour Existe Encore

12. Christian Adam – Si Tu Savais Combien Je T’aime

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc