ALBÜMLER

Bengü
Bengü
Erol Köse Production
01.01.2007

Bengü'nün 3.albümü “Taktik' müzik marketlerde yerini aldı. 

Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile başlayan Bengü 1996’da organize edilen “Popshow”da derece alınca devamında Akademi İstanbul’da eğitim aldı.

3 yıl Kenan Doğulu ile çalışan ve devamında 2000 yılında ilk albümü “Hoşgeldin” ve 2005 yılında “Bağlasan Durmam”ı çıkaran sanatçı bu albümde “Yolcu” adlı şarkının da besteci ve söz yazarı oldu. Albümde Serdar Ortaç, Halil Koçak, Alper Narman-Fettah Can, Adnan Fırat, Kutsi, Ceyhun Çelikten, Sedat Akgül, Aliço şarkıları yer alıyor. Aranjör olarak Suat Aydoğan, Volga Tamöz, Mustafa Ceceli, Hüseyin Çebişçi, Ödül Erdoğan ve Tufan Taş ile çalışıldı. Resimlerini ünlü reklam fotoğrafçısı Nejat Talas çekerken Serdar Ortaç ile yapılan düetin klibi “Korkma Kalbim” adlı şarkıya Dijital Sanatlar’dan Mustafa Uslu tarafından çekildi.

Serdar Ortaç bu yılın en iddialı şarkısını Bengü’ye vermekle kalmayıp hem düet yaptı hem de klipte oynadı. Albümün isim şarkısı “Taktik” ise Sezen Aksu’ya verdiği “İkili Delilik” ve Gülşen’e verdiği “Yurtta Aşk Cihanda Aşk” “Bu Gece”, “ Canın Sağolsun” şarkılarından tanıdığımız genç jenerasyonun bestecisi Halil Koçak’a ait. Düzenlemeyi de Sezen Aksu’nun ekibinden Mustafa Ceceli yaptı. Kutsi de “Mutlusun Güzelim” şarkısıyla Bengü’ye destek verdi. Alper-Fettah ikilisi de “Kalbim” şarkısını verdiler.

1. Korkma Kalbim (R&B Club versiyon)

2. Korkma Kalbim (klip versiyon)

3. Kalbim (Slow versiyon)

4. Kalbim (Duby mix)

5. Taktik

6. Bay Yanlış

7. Unut Beni

8. Aşk Marka Silahım

9. Yolcu

10. Sensiz Meyve Soyar mıyım

11. Sensiz Kaldım

12. Mutlu musun Güzelim

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik