ALBÜMLER

Bertuğ Cemil
Bertuğ Cemil
Irem Records
01.01.2011

Albümle aynı adı taşıyan çıkış parçasıyla Bertuğ Cemil, 4 yılı aşkın bir aradan sonra yine dillerden düşmeyecek bir çalışmayla hayranlarının karşısına çıkıyor. İlk albümü "Duygusal Tuzaklar'ı 2006 yılında çıkaran Bertuğ Cemil, yeni albümü "Geldim, Gördüm, Sevdim' ile bu kez de hayatı "Hüzün - Umut' düzleminde sorguluyor.

'Geldim, Gördüm, Sevdim'deki 12 parçanın söz - müzik ve düzenlemesi Bertuğ Cemil'e ait. İlk albümün dillerden düşmeyen parçası "Yağmur'un bir akustik versiyonunun da aralarında bulunduğu yeni albümünde Bertuğ Cemil, yaşamının dinamiklerini, koşulsuz sevginin gücünü ve önemini bütün içtenliğiyle paylaşıyor.

Yapımcılığını Aykut Gürel'in üstlendiği, T&A stüdyosunda titizlikle tamamlanan albümde Bertuğ Cemil'e, bas gitarda Ferhat Hasanoğlu ve Caner Üstündağ, davulda Arıkan Sırakaya, perküsyonda Güney Güvel, hammondlarda Serhat Ersöz, geri vokalde Pelin Özülkü, ewi ve klarnette Toygun Sözen ve klasik gitarda Cem Tuncer eşlik ediyor.

İki albüm arasındaki sessizliği "Geldim, Gördüm, Sevdim' diyerek bozan Bertuğ Cemil, kendine has soundunu geliştirerek bu kez Modern Rock-Blues ve Funk etkileşimli yeni Türkçe Rock sounduyla bizlerle... 

Kapak fotoğraflarında Cahit Baha Pars'ın, styling de ise Ayşe Pehlivanlı'nın imzaları var. "Geldim, Gördüm, Sevdim' isimli parçaya çekilen albümün ilk klibinin yönetmeni ise Aykut Gürel.

 

1.Gamlı Hayat

2.Gitme

3.Geldim, Gördüm, Sevdim

4.Hep Varsın

5.Ten

6.Kalp Ağrısı

7.Bulmaca

8.Sen de Dönme Yüzünü

9.Yağsın Yüreğim

10.Ben de İçinde Yanayım

11.Su Gibi

12.Yağmur (Akustik)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
2
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
3
Sıla Karanfil Sony Music
4
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
5
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom