ALBÜMLER

Burak Kut
Burak Kut
DMC
01.01.2007

Uzun süredir merakla beklenen Burak Kut albümü 21Mayıs 2007 günü müzik marketlerdeki yerini aldı. 

2000 yılında yayınlanan albümünün ardından tam 7 yıl albüm yapmayan sanatçı sürprizlerle dolu “Komple” isimli albümü için yaklaşık iki buçuk yıldır çalışmalarını sürdürdü. Kayıtları geçtiğimiz günlerde tamamlanan albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan  “Komple”. Sözleri Sezen Aksu’ ya ait olan şarkının müziği ise R.Ayala / S.Lopez / E.Avila / U.Mota / A.Monserrate ortak çalışması . Şarkı daha önce Daddy Yankee tarafından “Rompe” ismiyle söylenmiş ve Güney Amerika’nın birçok ülkesinde  çok başarılı olmuştu. Albüm bittikten sonra son anda albüme eklenen bu şarkının izni için 5 ay beklendi.

14 şarkıdan oluşan albümde söz ve müziği Burak Kut’a ait olan “Düşman Olma Pişman Olma” isimli şarkıda Burak Kut süperstar Ajda Pekkan ile düet yapıyor. Sezen Aksu daha önce Aşkın Nur Yengi’ye vermiş olduğu “Olmaz” isimli şarkısını Burak Kut’a hediye etti. Albümde söz ve müziği Uğur Murathan’a ait olan “Sonbahar”, Mirkelam Burak Kut ortak çalışması “Romantik Serseri” isimli şarkıların yanı sıra söz ve müziği Burak Kut’a ait olan “Yalan Oldu”, “Herşey Gelir Herşey Geçer”,  “Patlama”, “Tokat” ve 1997 yılı plak kaydı olan “Derdim Var” isimli şarkılar yer alıyor. Burak Kut’a bazı şarkıların sözlerinde ünlü söz yazarı Şehrazat’ta büyük katkıda bulundu.

Burak Kut “Komple” isimli albümünde  Hacı Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Kıvanç K., İskender Paydaş, Emre Irmak ve Volga Tamöz gibi ünlü 6 aranjörle  çalıştı.

 

1. Komple

2. Düşman Olma Pişman Olma

3. Olmaz

4. Sonbahar

5. Tatili Boşver

6. Herşey Gelir Herşey Geçer

7. Patlama

8. Yalan Oldu

9. Tokat

10. Romantik Serseri

11. Tatili Boşver (2.version)

12. Sonbahar (2.version)

13. Yalan Oldu (Piano version)

14. Derdim Var (Clup Mix David Morales)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik