ALBÜMLER

Candan Erçetin
Candan Erçetin
Pasaj Müzik
01.01.2009

16 Aralık 2009 Çarşamba günü raflarda yerini alacak olan “Kırık Kalpler Durağında”, 19 Haziran 2004’te çıkan “Melek”ten sonra tam 5 yıl, 5 ay, 27 gün süren bir suskunluğun ardından çıkıyor.

Ayşe Kulin’e ait “Bahar”, Cemal Safi’ye ait “Git” adlı şiirleri kendi müziğiyle yorumlayan Candan Erçetin ayrıca bu albümde geçmişin iki büyük ustasını da aynı şarkıda buluşturdu. 11. yüzyılda yaşamış şair, filozof ve bilim adamı Ömer Hayyam’ın rubaileriyle, 19. yüzyılın taşlama ustası, müzisyen, şair ve düşünür Neyzen Tevfik’in dizelerinden oluşan “Türkü”nün de bestesi Erçetin’e ait.

16 şarkıdan oluşan albümde yer alan “Kader” ve “Gözler” adlı şarkılar 15 Ocak’ta vizyona girecek olan “Kaptan Feza” adlı sinema filminin hikayesinden yola çıkılarak yazıldı. “Gölgesizler” filminin şarkısı “Ben Kimim” de albümde yerini aldı.

Albümde 12 şarkının sözlerine, 13 şarkının da müziklerine imza atan Candan Erçetin, Esmeray’ın sesinden tanınıp sevilen, sözü ve müziği Şemi Diriker’e ait “Unutama Beni” adlı şarkıyı da yeniden yorumladı. 

2000’li yılların başlarında Christian Castro’nun söylediği, hafızalardan silinmeyen balad “Volver a amar” ı ise kendi yazdığı “Yalvaramam” adlı sözlerle yorumladı.

“Vay Halime” adlı sözlerle yorumladığı Balkan Türküsü “Roka Mandolina”nın başında ve sonunda “Ramo” adlı Havva Karakaş derlemesi türküyü yine Havva Karakaş ile birlikte seslendirdi. 

“Annem”, “Gamsız Hayat”, “Yaşıyorum” gibi sevilen şarkılarının söz yazarı Aylin Atalay ve “Onlar Yanlış Biliyor”, “Merak Ediyorum” gibi hit şarkılarının ve daha bir çoğunun söz yazarı Sinan, bu albümde de yeni şarkılara ilham verdiler.

6 ay süren stüdyo çalışmaları, son 3 albümünde olduğu gibi bu albümün de tümünün düzenlemelerini yapan Alper Erinç’in stüdyosunda gerçekleştirildi.

 

1. Kırık Kalpler Durağında

2. Git

3. Kader

4. Unutama Beni

5. Vallahi

6. Yalvaramam

7. Gözler

8. Türkü

9. Vay Halime

10. Unutursun

11. Bahar

12. Kimin Doğrusu

13. Özür Dilerim

14. Nedense Sustum

15. Ben Kimim

16. Ninni

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music