ALBÜMLER

Efsun
Efsun
Pasaj Müzik
01.01.2011

İlk albümü “Duy Sesimi” ile sesini duyuran Efsun, dört yıl aradan sonra yeni albümü “Sessiz Olmalıyım” ile tekrar sevenleriyle birlikte.

Haluk Kurosman prodüktörlüğünde gerçekleştirilen albüm, sözleri Efsun’a, müzikleri Efsun ve Özer Dönerkaya’ya ait 10 parçadan oluşuyor. İlk albümün isim parçası ‘Duy Sesimi’nin farklı bir versiyonu da yeni albümde yer alıyor. Parçaların düzenlemelerinde ise Özer Dönerkaya ve Haluk Kurosman’ın imzası bulunuyor.

Candaş Arın’ın fotoğraflarını çektiği Efsun’un “Sessiz Olmalıyım” albümünün ilk video klibi “Yavaş Yavaş” şarkısına, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.

Efsun, ‘Yavaş Yavaş’ şarkısında, aşkın büyülü doğası içinde kendini kaybeden, kimliğini sevdiği uğruna yok eden, ilişkide hem eksik hem de kırgın kalan tarafın dönüşümünü anlatıyor. 

“Efsun'un büyülü sesi ve dramatik melodileri, bol gitarlı ve zengin armonileriyle, bizi rock sahnesinde görkemli bir sounda davet ediyor.'

İlk albümünde, yaşama daha güvenli sulardan bakan Efsun, 2. albümünde gerek yaşamın can yakan yönlerinde, gerek aşkın kırgın öznesi olarak kendiyle yüzleşmekten çekinmiyor.

Efsun, aşkın tüm mevsimlerinden izler taşıyan şarkı sözlerinin yanında, yeni çağın dayattığı insanlık hallerini sorgulayan alternatif parçaların da yer aldığı "Sessiz Olmalıyım' albümüyle, kadın şarkı yazarları arasında güçlü bir soluk olarak dikkat çekiyor.

2004 yılında İstanbul sahnelerinde boy göstermeye başlayan Efsun, henüz albümü yayınlanmadan Hayal Kahvesi sahnesinde besteleriyle tanındı. İki yıl kulüp ve festivallerde konserler verdikten sonra 2006 yılında ilk albümü “Duy Sesimi” yayınlandı. 

İlk albümü sonrası konserlerine ara vermeden devam eden Efsun, bu süreçte yeni albümün parçalarını da hazırlamaya başladı. Çoğunlukla konserlerde çalınarak olgunlaştırılan parçalar yeni albümün soundunu da belirlemiş oldu.

 

01.Yavaş Yavaş

02.Yok mu

03.Sessiz Olmalıyım

04.Hepimiz Eksik

05.Aşk mı Sence

06.Kimseye Hayrım Yok Benim

07.İçimdeki Deli

08.Benim Sonum Nerede

09.Yolveren Yok

10.Duy Sesimi

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers