ALBÜMLER

emreaydın
emreaydın
Sony Music
01.01.2010

2006 yılında yayınladığı ilk solo albümü “Afili Yalnızlık”ın ardından geçen 4 yıl boyunca yeni albümünün çıkışı merakla beklenen emreaydın “Kağıt Evler” albümü ile müzikseverlerle buluştu.

“Afili Yalnızlık” albümüne çektiği  6 kliple yılları aradan kaldıran ve her geçen gün sanki yeni albüm çıkarmışçasına bir başka şarkısını keşfettiğimiz emreaydın  yeni albümünün kayıtlarını İsveç’te "Kelly Clarkson, Eagle Eye Cherry, Sinead O'Connor, Santana gibi dünyaca ünlü sanatçıların da albüm kayıtlarını yaptığı "Mr Radar Music Stüdyoları' nda  Mats Valentin Prodüktörlüğünde yaptı.

Yaklaşık 3 aylık bir stüdyo sürecinden sonra kayıtları tamamlanan “Kağıt Evler” albümündeki Cemali’nin unutulmaz parçası “Duymak İstiyorum” şarkısı dışındaki  bütün şarkılar ilk albümü “Afili Yalnızlık”ta da olduğu gibi yine  söz- müzik emreaydın imzası taşıyor. 

Genel olarak unutmak konsepti üzerinde yoğunlaşan albümün çıkış şarkısı İskender Paydaş ve Mats Valentin prodüktörlüğünde hazırlanan “Bu Yağmurlar”. Çatalca’da özel olarak oluşturulan plato ve ormanda 20 saatlik yorucu bir çalışmanın ardından oldukça farklı bir konseptte Murad Küçük yönetmenliğinde kliplendirildi. 

Müzik marketlerdeki yerini alan “Kağıt Evler” albümü için emreaydın “ Benim çok içime sinen, dinlemekten keyif aldığım dinleyicilerinde benimle aynı fikri paylaşacaklarına inandığım bir albüm oldu. Albüm çıkışına kadar olan bu uzun süreçte beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

1.Bu Yağmurlar

2.Alıştım Susmaya

3.Hoşçakal

4.Tam Dört Yıl Olmuş Dün

5.Duymak İstiyorum

6.Ayrı Ayrı

7.Kimse Olmadı Senin Gibi

8.Geniş Zamanlar Yok

9.Son Defa

10.Kağıt Evler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc