ALBÜMLER

Endipol
Endipol
Smp
01.01.2009

Andy(Endi) İngiltere’nin Yorkshire, Paul(Pol) Liverpool şehrinden. İkili küçük yaşlarda başladıkları klasik gitar eğitimine tanıştıkları Manchester Royal Northern Collage of Music‘de devam ettiler. Mezun olduktan sonra Andy ve Paul bir grup kurarak çeşitli ülkelerde müzik çalışmalarına  devam ederken 3 aylığına geldikleri İstanbul’a aşık olarak yerleşmeye karar verdiler. Türkiye’de bulundukları süre içersinde birçok sanatçının albüm yapımında beraber çalıştılar. 1998 yılında Paul İstanbul’da kendi müzik şirketi olan Selina Müzik Prodüksiyon (SMP) şirketini kurdu. Andy ise müzik çalışmalarına zaman zaman NewYork'ta da devam etti 

Ülkemizde popüler müziğin yükselişe geçtiği yıllarda yayınladıkları ‘Belki Yes, Belki No’ isimli albümleri ile dikkati üzerlerine çeken Endipol ikinci Türkçe albüm projesiyle aramıza geri dönüyor. Ülkemizde yayınladıkları ilk Türkçe albümleri ile büyük çıkış yapan, müzikleri ve sempatik tavırlarıyla hafızalarımızdan silinmeyen ikili yeni çıkaracakları albümün ismini ‘Ya Bugün, Ya da Yarın’ olarak belirledi. Albümün ana konsepti ise ‘dostlarla nostalji’. 

Yeni albümlerinde İrlanda ve Türk kültürünün  otantik enstrümanlarını bir arada kullanan ikili oldukça etkileyici bir sound yaratmış. Ali Rıza Binboğa, Fuat Güner, İlhan Şeşen, Kubat ve Zülfü Livaneli gibi dostları da, kimi zaman eserleri,  kimi zaman muhteşem yorumları ile yeni albüme ayrı bir değer katıyor ve kültürler arası bir köprü oluşturuyor. 

Kendi bestelerinin yanında, unutulmaz şarkılardan ‘Ben seni sevduğumi’, ‘Ellerimde Çiçekler’ ve ‘Baharım sensin’i de kendilerine has tarzlarında yorumlayan EndiPol tamamen Türk ezgileriyle donanmış şarkılara, farklı bir dünya soundu getirmeyi başarıyor. 

SMP Prodüksiyon tarafından yayınlanacak olan ‘Ya Bugün, Ya da Yarın’ albümünden ‘Beni Unutma’ isimli eseri çıkış parçası olarak belirleyen ikili, yılların kattığı tecrübe ve birikimlerini sevenleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Koleksiyonunuzda bulundurmak isteyeceğiniz türden bir albüm..... 

 

1 - Baharım Sensin 

2 - Ellerimde Çiçekler 

3 - Bir Nehir Gibi  

4 - Manzara Yok  

5 - Çift Jandarma  

6 - Ben Seni Sevduğumi 

7 - Ya Bugün Ya da Yarın 

8 - Beni Unutma 

9 - Biri Seni Seviyor 

10 - Sen de Gelsen

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc