ALBÜMLER

Ferhat Göçer
Ferhat Göçer
DMC
01.01.2007

Türkiye’nin en büyük yorumcularından biri olan Ferhat Göçer, yeni albümü “Yolun Açık Olsun” ile tekrar karşınızda....

Ferhat Göçer, yeni albümü için topladığı yüzü aşkın beste arasından seçtiği 30 bestenin düzenlemesini albümün de müzik direktörü olan Ozan Doğulu’ya yaptırarak, besteleri eledi. Albümde Türkiye’nin iki büyük klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ve Göksun Çavdar bir araya gelirken, albümde Ferhat Göçer’in vokal koçluğunu Cihan Okan yaptı.

Türkiye’nin en önemli söz yazarı, bestecisi ve yorumcularından Sezen Aksu ile de bu albümde ilk kez çalışan Ferhat Göçer, ayrıca Şehrazat, Bülent Özdemir, Sıla Gençoğlu gibi birbirinden önemli isimlerin şarkılarının da yer aldığı albümde, Ferhat Göçer’in söz ve müziği kendine ait 2 şarkısı bulunuyor. Aslızen Yentur ve Sumru Akbil’in sözlerini yazdığı şarkıların da bestecisi olan Ferhat Göçer, 70’li yıllara damgasını vuran ve dönemin ünlü şarkıcısı Yeliz’in seslendirdiği “Yalan” adlı şarkısını da yeniden düzenleyerek albüme aldı.

“Yolun Açık Olsun” isimli Ferhat Göçer’in 2. albümünün ilk klibi sözü Aslı Zen Yentur’a müziği ise Bülent Özdemir’e ait olan “Cennet” isimli şarkıya Gürcan Keltek yönetiminde Aya İrini’de çekildi.

 

1. İzmir Yanıyor

2. Cennet

3. Hançer

4. Yolun Açık Olsun

5. Yeditepe

6. Vur Kadehi Ustam

7. Yangınım Büyük

8. İsyan

9. Kadıköy

10.Sevincim Ol

11.Gidemem

12.Yalan

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik