ALBÜMLER

Göksel
Göksel
Sony Music
01.01.2007

Çocukken kurduğum hayallerin peşine düştüm. Aklıma koymuştum bir kez en iyi ihtimali gerçeğe çevirebilirdim. Dağları aştım, tehlikeli suları aştım… İçimdeki yabani otları kopardım,  şarkı yaptım. Belki de, beni acıtan neyse işte onu unutmak için şarkı söyledim. Öyle mutlu oldum ki!  Ayaklarım kesildi yerden, sanki Ay’da yürür gibi…               Göksel

Pop müzik dünyasına getirdiği alternatif lezzetle müzikseverlerin kalbinde her zaman özel bir yere sahip olmayı başaran Göksel, profesyonel müzik yaşamına başladığı ilk günden beri kendine özgü yorumu, besteleri, şarkı sözleri ve duruşu ile ilgi odağı oldu. Sanatçı, “Karar Verdim”, “Bi’ Seni Konuşurum”, “Arka Bahçemde” gibi sevilen şarkılarından oluşan “Arka Bahçem” isimli albümünden iki yıl sonra beşinci albümü “AY’DA YÜRÜDÜM” ile yepyeni şarkılarını hayranlarının beğenisine sunuyor.

“AY’DA YÜRÜDÜM”  birbirinden güzel on yeni Göksel şarkısından oluşuyor.  Albümde tüm şarkıların söz ve müzikleri Göksel’e ait. 

Albümün prodüktörü Alper Erinç, tüm şarkıların düzenlemelerini de yaparken üç şarkının müziklerine de Göksel’le birlikte imza atıyor.

“Taş Bebek” isimli şarkı Göksel ve Alper Erinç’in Teoman ve maNga’dan Ferman Akgül ile birlikte yazdıkları bir parça. Müzik dünyasının tam üç yıldızını bir araya getiren bu sihirli şarkıyı Göksel, Teoman ve Ferman’la birlikte seslendiriyor. 

Yepyeni bir Göksel’le karşılacağınız albümün fotoğraflarını Yağmur Kızılok çekti. Albümün kapak tasarımı ödüllü tasarımcı Ulaş Eryavuz’a ait.  Göksel’in stil danışmanlığını başarılı moda editörü Esra Başıbüyük üstlendi. Kıyafetlerde Arzu Kaprol, saç-makyajda Kemal Doğulu imzalarını görüyoruz. Çıkış şarkısı “Yarabbi Şükür”ün video klibi başarılı yönetmen Murad Küçük tarafından çekiliyor.

 

1. Yarabbi Şükür

2. Kaybettim Seni

3. Taş Bebek

4. Yabani Otlar

5. Çok Kötü Şeyler

6. Sabrettim

7. Bekleme Dönmem

8. Adım Adım

9. Ay’da Yürüdüm

10. Kardan Adamlar

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik