ALBÜMLER

Harun Kolçak
Harun Kolçak
Seyhan Müzik
01.01.2006

5 yıl aradan sonra Harun Kolçak sevenleri ile buluşuyor. Albümün prodüktörlüğünü Sezen Aksu üstlenmiş. Yeniden bir araya gelen ikilinin heyecanı şarkılara yansımış.

Albümde biri remix olmak üzere 10 parça bulunuyor. 4 parçanın sözü ve müziği kendisine ait olan sanatçının çıkış şarkıları “Karşıyım” ve “Değiştim” Sezen Aksu imzası yer alıyor. İki parçada ise Kolçak’ı Sezen Aksu ve Eser Taşkıran ile ortak çalışmalarda görüyoruz. Genellikle tek aranjörle çalışan sanatçı bu defa pek çok kişi ile çalışmış. Genel koordinatörlüğünü üstlenen Hacı Mustafa Ceceli, Mithat Can Özer, Aytuğ Yargıç, Hüseyin Bitmez, Cem Oyal ve Mehmet Esemen bestelere renk veren isimler...

Harun Kolçak, müzik yaşantısında çok önemli bir yeri olan ve hocam dediği Onno Tunç’a ithaf ettiği albümde kendisi ile özdeşleşmiş bir Onno Tunç-Leyla Tuna klasiği “Müptelayım Sana”yı tekrar yorumlamış. Aytuğ Yargıç’ın düzenlediği parçada özellikle bas gitar çalan sanatçının vokal olarak da performansı yılların deneyimini gösteriyor.

Harun Kolçak ilk albüm gibi home studio’da çalıştığı için kendisini “evinde gibi” çok huzurlu hissettiğini özellikle vurguluyor.

Sezen Aksu ve diğer müzisyenlerle birlikte besteleyen, yazan, çalan ve söyleyen sanatçı için tam “Müzisyen” çalışması olmuş.

“Parçalar gerçekten benim gibi oldu” diyor Harun Kolçak. Duygusal, bazen sevinçli, ara sıra karamsarlığa düşen ama pozitivist, evrensel...Kısaca sanatçı bu çalışmada yaşanmışlıkları yansıtıyor dürüst, sıcak, yalın, kaygısız ve yalansız...

 

1. Karşıyım

2. Değiştim 

3. Tanrı Hediyesi

4. Ağlat Beni 

5. Müptelayım Sana

6. Karşıyım Remix

7. Yüreğinden Öperim

8. Canım Sıkkın/Neden Yetmiyor

9. Serseri

10. Çok Şeyim Var

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik