ALBÜMLER

Işın Karaca
Işın Karaca
Seyhan Muzik
01.01.2013

Işın Karaca'nın 7.stüdyo albümü “Her Şey Aşktan” üst üste dinlemekten bıkmayacağınız bir albüm.

Yaptığı her albümle adından sıkça bahsettirmeyi başaran, müzik dünyasının en güçlü seslerinden Işın Karaca, kendisinden sonra gelen çok sayıda müzisyene esin kaynağı oldu. Vokal tekniği kusursuz, özel bir sese sahip Işın Karaca, 7. stüdyo albümü “Her Şey Aşktan” ile Mayıs ayında müzikseverlerle buluştu. 10 şarkı ve 1 remiksten oluşan albüm yayınlandı.

3 yıl boyunca en çok satan albümler arasında bulunan “Arabesque I-II”den sonra, 1,5 yıl repertuar aşaması süren  pop müizk şarkılardan oluşan çalışmanın prodüktörlüğünü Akın Büyükkaraca ve Işın Karaca birlikte yaptı. Güçlü vokali ve emsalsiz yorumu ile söylediği her şarkıya başka bir lezzet katan Işın Karaca yeni şarkıları için 3 farklı aranjör ile çalıştı.

Kuvvetli sahne performansı ile kemikleşmiş geniş bir dinleyici kitlesine sahip Işın Karaca, 5 yıl aranın ardından yeni pop müzik albümünün heyecanını yaşıyor. Uzun süredir hayranlarının merakla beklediği yazın en sürpriz çalışmalarından olacak çalışmada hareketli dans şarkıların yanı sıra funky, balad, tango gibi farklı türlerden örnekler yer alıyor.

Elif Nun, Fettah Can, Bora Duran, Cansu Kurtçu, Sefa Chesmeberah, Selim Çaldıran gibi hem genç hem de usta besteci ve söz yazarlarının şarkılarını söyleyen Işın Karaca, kalitesinden ödün vermeden, derin anlatımlara sahip şarkıları ile gene dinleyenlerin kalbine dokunacak. 

Ünlü müzik adamı Selim Çaldıran'ın oğlu Batuhan Çaldıran'da albümde yer alan “Vizyon” şarkısının remiksini hazırladı.

İmaj fotoğraflarını Sedat Doğan'ın çektiği albümün ilk video klibi, söz ve müziği Elif Nun'a düzenlemesi Mert Ali İçelli'ye ait “Seve Seve” isimli şarkıya , Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekildi.

 

1.Seve Seve

2.Zaman

3.Helal Olsun

4.Adresler Değişti

5.Vurgunum

6.Her Şey Aşktan

7.Yalnızlık

8.Gurur

9.Zafer Bende

10.Hiç Haberin Yok

11.Helal Olsun / Dub Mix

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers