ALBÜMLER

Kıraç
Kıraç
TMC
01.01.2007

Türk Rock Müziği’nin başarılı ismi Kıraç’ın 5. solo albümü “Benim Yolum”

15 Mayıs’ta müzikseverlerle buluştu..

Üç yıllık bir aradan sonra uzun süren bir repertuar ve stüdyo çalışmalarının ardından,  Mayıs ayının ikinci haftasında müzikseverlerle buluşması beklenen “ Benim Yolum” Kıraç ruhunun, tarzının, yorumunun bir ürünü .

“Benim Yolum” albümünde 5 şarkının söz ve müziği Kıraç’a ait .  Batı kökenli Rock Müziği ile Türk Halk Müziği’nin renklerini ustalıkla birleştiren Kıraç’ın yolu bu albümle batı ile doğuyu birbirine bağlıyor. Albüme adını veren “Benim Yolum” adlı parça yıllar önce Kanada’da yaşayan dünyaca ünlü İranlı şarkıcı Googoosh tarafından seslendirilmişti . Zaland Farid’in bestesi olan “Talagh” Kıraç’ın yazdığı sözler ve yorumuyla doğunun büyüsünü albüme taşıyor. Yıllar öncesinden iki şarkı “Hayalimdeki Resim” ve “Ya Seninle Ya Sensiz” farklı düzenlemeleri ve Kıraç yorumuyla yine bu albümde . Namık Nagdaliev, Barış Bölükbaşı, Cavidan Kaya, Tevfik Yalçın, Ömer Faruk Güney’inde söz ve müzikleriyle katkıda bulundukları repertuarda yer alan özel şarkılardan biri de Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirinin Kıraç tarafından bestelenmesiyle ortaya çıkan “Yıkık” …

Albümün ilk klibi sözleri Ömer Faruk Güney bestesi Namık Nagdaliev’e ait “Sana Mecburum” adlı şarkıya  Hakan Yonat yönetiminde 16 mm film formatında çekildi . 

 

1. Sana Mecburum

2. Yıkık

3. Utangaç

4. Bu Akşam Sarhoşum

5. Ya Seninle Ya Sensiz

6. İster Sev İster Sevme

7. Zarife

8. Hayalimdeki Resim

9. Benim Yolum

10.Dayan

11. Yoruldum

12. Seyrime Gel

13. Arabesk Günler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik