ALBÜMLER

Malt
Malt
Pasaj Müzik
01.01.2010

Malt'ın 2007 yılında yayınladıkları "Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm”den sonra çalışmalarına başladığı, 2 yılda tamamlanan “Arıza” albümü, 14 Mayıs Cuma günü rock müzik dinleyicilerine sunuldu...

İlk albümleriyle beraber 200'den fazla konser veren Cenk Durmazel (vokal), Barış Ertunç (gitar,vokal) ve Cenk Turanlı'dan (bas gitar) oluşan Malt'a kayıt aşamaları ve sahnede davulda Mehmet Demirdelen eşlik ediyor.

Kendine özgü tarzını koruyan Malt'ın, 1,5 ayda kaydettiği 2.stüdyo albümü “Arıza”da farklı tempolarda yazılmış 10 şarkı haricinde, albümle aynı adı taşıyan şarkının piyano versiyonu da yer alıyor. İlk albüme göre geniş bir müzikal çeşitliliğe sahip Malt şarkılarında daha az ironi ve yoğun bir duygusallık hissediliyor. Tüm sözlerini Cenk Durmazel'in yazdığı, müziklerini ise Barış Ertunç ile beraber hazırladığı albümün prodüktörlüğünü Malt grubu yaptı. Kayıt ve mixleri Noiseist Stüdyolarında Çağan Tunalı ve ekibi tarafından yapılan albümün masteringi Pink Floyd'dan David Gilmour ile çalışan Andy Jackson'a ait.

İlk video klibini "Yeniden' şarkısına çeken grup, “Arıza” albümünün ilk konserini 15 Mayıs akşamı Bronx Pi sahnesinde gerçekleştiriyor.

 

1.     Doldur

2.     Arıza

3.     Olmaz

4.     Evdeymiş

5.     Kapıya Yazdır

6.     Neanderthal

7.     Yeniden

8.     Mutlu

9.     Önemsiz

10.     Yangın

11.     Arıza (Piyano V.)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music