ALBÜMLER

Mirkelam & Kargo
Mirkelam & Kargo
Sony Music
01.01.2010

Güçlerini birleştiren Mirkelam & Kargo çok özel bir albüme imza attı. "Rakın Rol Disko Parti” ile Mirkelam & Kargo müzik marketlerdeki yerini aldı. Yaz aylarının başında Mirkelam & Kargo'nun birlikte albüm yapacağı haberi müzik dünyasına bomba gibi düşmüştü... Aylardır herkes bu birliktelikten nasıl bir proje çıkacağı merakı içindeyken Mirkelam & Kargo albüm çalışmalarını tamamladı ve "RRDP' ile müzikseverlerin karşısına çıktı...

Özel bir projeye imza atan Mirkelam & Kargo "Bu çalışma bizim için çok farklı bir deneyim oldu. Sonuçta albümü dinlediğinizde ne tamamen Mirkelam ne de tamamen Kargo'yu göreceksiniz iki farklı karakter daha önce Kurtalan Expres - Barış Manço ve Moğollar - Cem Karaca'da olduğu gibi kendi güçlerini birleştirip bambaşka bir proje çıkardı ortaya. Biz bu birliktelikten çok keyif aldık ve müzikal anlamda da birbirimize çok şey kattık dinleyicilerin de bizimle aynı fikri paylaşacaklarına inanıyoruz' dedi. 

Yıllar önce Kargo Grubuyla yolları ayrılan Mehmet Şenol Şişli'nin tekrar gruba katılması ile çalışmalarına başlayan Kargo'nun stüdyo aşamasında yaptıkları bir şarkının Mirkelam'ın sesinden çok güzel olacağını düşünmeleri ile başlayan bu süreç Mirkelam'la bir araya geldikten sonra ortak albüm projesine dönüştü.

Prodüktörlüğünü dünyaca ünlü INXS grubunun da prodüktörü Mark Opitz'in yaptığı RRDP albümünde yer alan 8 parçanın sözleri Mirkelam imzası taşırken müzikler Mirkelam & Kargo'ya ait...

2010'un ilk proje albümü "RRDP' albümü ile Mirkelam& Kargo müzikseverler için de bir sürpriz hazırladılar. "RRDP' albümü Mirkelam & Kargo şarkılarından oluşan audio cd ve karaoke dvd'den oluşan 2cd'lik bir albüm olarak müzikseverlerin karşısına çıktı.

 

1.     Aşk Acısı

2.     Yollar

3.     Rakın Rol Disko Parti

4.     80’ler

5.     Iyi Geceler

6.     Lavanta

7.     000

8.     Eminönü Laleli

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mabel Matiz Toy Pose Records
2
İkiye On Kala Kafamda Kentsel Dönüşümler Wovie
3
İkilem Bir Sebebi Var Avrupa Müzik
4
Oğuzhan Koç Heyecandan Hypers
5
Buray Deli Kız Gommo