ALBÜMLER

Model
Model
GNL-DMC
01.01.2011

Son yıllarda müzik sektörüne kazandırılan gruplar arasında gerek kendilerine has tarzlarıyla, gerekse şarkılarıyla bir adım öne çıkmayı başaran Model, yeni albümleri “Diğer Masallar”ı GNL Entertainment  ve DMC Müzik ortaklığıyla yayınlıyor. Model, tek tip müzik ve sözlerden bıkanlara, her biri ayrı bir hikaye anlatan, hiçbiri daha önce duyduğumuz masallara benzemeyen kendi masallarını, “Diğer Masallar”da anlatıyor. Enerjik müzikleri ile dikkat çeken grubun çıkış şarkısı “Buzdan Şato”nun video klibini son günlerin başarılı yönetmeni Burak Ertaş çekti. 

Fatma Turgut (vokal), Okan Işık (gitar), Serkan Gürüzümcü (gitar), Can Temiz (bas gitar) ve Aşkın Çolak’tan (davul-perküsyon) oluşan Model “Diğer Masallar”da, hikayelerin masalsı bir dille anlatıldığı şarkılarını müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Model,  albümde sunduğu söz ve müziklerle, müzik dünyasına farklı ve yeni bir duruş getiriyor. Tema olarak aşkın karanlık yüzünü yansıtan albümde Model pop müziğinin güçlü öğeleriyle alternatif rock müziğinin samimi ve sert duruşunu buluşturuyor. Piyano ve yaylı düzenlemeleri ile anlatımını derinleştiren “Diğer Masallar” sakin akustik tınıları, sert gitar vuruşlarını ve elektronik müzik etkileşimlerini de bir araya getiriyor. 

İzmir'li 5 gençten kurulu Model'in yeni albümünün prodüktörlüğünü Demir Demirkan üstleniyor. Kendi şarkılarını kendi yazan grubun albümde yeralan 12 şarkısından sadece 1 tanesi cover. O da Sezen Aksu'nun bestesi olan Sertab Erener yorumuyla dinlediğimiz “Yalnızlık Senfonis”. Sertab Erener bu şarkıda grubun solisti Fatma'nın da vokal koçluğunu üstlendi. Gruba Demir Demirkan sitar, Çağrı Sertel Rhodes piyano, Atalay Durmaz solo keman, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’ndan 7 kişilik bir ekip ise yaylı sazlar ile eşlik etti. 

 

1.Buzdan Şato

2.Şey...Belki

3.Değmesin Ellerimiz

4.Sana Ne

5.Pembe Mezarlık

6.Bir Melek Vardı

7.Benim Tatlı Kanserim

8.Karadul

9.Çürüsün Gelinliğim

10.Makyaj

11.Yalnızlık Senfonisi

12.Değmesin Ellerimiz (akustik)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music