ALBÜMLER

Mustafa Ceceli
Mustafa Ceceli
DMC
01.01.2009

Onu ilk önce Sezen Aksu’nun “Unutamam” isimli şarkısı ile tanıdık. Ardından Uzay Heparı albümünde seslendirdiği “Karanfil” isimli şarkı ve geçtiğimiz yaza damgasını vuran “Limon Çiçekleri” isimli single ile müzik severlerin büyük beğenisini kazandı. Romantik şarkıların yeni sesi olarak anılan Mustafa Ceceli kendi adını taşıyan  ilk solo albümü ile müzik severlerle buluşuyor.

“Hastalığında Sağlığında” nın duygu yüklü sözleri şimdiden dillere düşerek bir çok sevgilinin ilanı aşk sözleri haline geldi. Albümünde yer alan şarkıların söz ve besteleri kadar yorumculuğu ile de göz dolduran Mustafa Ceceli kısa sürede  son yıllarda en çok beğenilen yorumcular arasına girdi. Seslendirdiği her eserin büyük başarı kazanması ilk albümüne olan ilgiyi arttırdı. 

Uzun yıllardır sahnesinde ve birçok şarkısının aranjmanında eşlik ettiği Sezen Aksu  Mustafa Ceceli’nin bu ilk solo albümüne 6 şarkı vererek destekledi.  Beş yeni şarkının sözü ve bestesi ile 1 şarkının sözlerini yazan Sezen Aksu stüdyo aşamasında ise aranjeler ve okumalar sırasında bizzat ilgilendi.

Yaptığı aranjeler ile birçok hit şarkıya imza atan Mustafa Ceceli albümünde yer alan 13 şarkının 11’inin aranjesini kendisi yaptı.  Mehmet Teoman, Vedat Sakman, Gülşah Tütüncü, Soner Sarıkabadayı ve Burcu Tatlıses gibi söz yazarı ve bestecilerin eserlerinin de yer aldığı albümünde iki şarkının aranjesi  Ozan Doğulu ve Aytuğ  Yargıç’a ait.   Kayıtları yaklaşık iki yılda tamamlanan albümün fotoğraf çekimlerini Merve Hasman video klip yönetmenliğini ise Murat Küçük  gerçekleştirdi. 

 

1. Söz Veremem

2. Hastalıkta Sağlıkta

3. Bekle

4. Şarkı

5. Dön

6. Neme Lazım

7. Tenlerin Seçimi

8. Ben O Değilim

9. Bana Uyar

10. Kanaryam

11. Limon Çiçekleri

12. Gidersen

13. Kendimce

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc