ALBÜMLER

Mustafa Sandal
Mustafa Sandal
Seyhan Müzik
01.01.2009

Mustafa Sandal “Karizma”sıyla geri döndü. Merakla beklenen albümünde 12 şarkı yer alıyor.

Müzik dünyasına ilk giriş yaptığı günden bu yana Mustafa Sandal tarzıyla kendi müziğini yansıtan Sandal, farklı bir albümle dinleyici karşısına çıktı. Dünya soundlarını da yakından takip eden sanatçının albümünde Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Cent'in birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandal'ın "Ateş Et ve Unut' ile "Karizma' adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı. 

Albümde yer alan tüm şarkıların farklı söylemleri ve aranjeleriyle müzikal içeriğinde yenilikler barındıran Mustafa Sandal  “ Hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk” diyerek Karizma'nın özelliğini anlatıyor.

Albüm hazırlık aşamasından bugüne kadar detaylı bir çalışma yapan Mustafa sandal'dan bir ilk tasarım konusunda. "Karizma'nın kapağı, Türkiye'de ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet tasarımı ve oluşumuna sahip. 

Müzik dünyasının yakından tanıdığı başarılı söz yazarı, besteciler ve aranjörler Karizma'da yer aldı... Sezen Aksu, İsra Gülümser, Amr Moustafa, Hakkı Yalçın, Murat Güneş, Aytaç Özgümüş, Gökhan Şahin, Tamar Ali, Ayman Bahgat Amar, Emrah Karaduman ve Mustafa Sandal'ın kendine ait söz ve besteleri bulunuyor.

 

1. Karizma

2. Demo

3. En Büyük Hikaye

4. Ateş Et ve Unut

5. Sörf

6. Deli Yangın

7. Çocuksun

8. Adı İntikamdı

9. Var mısın Yok musun

10. Tash

11. Bin Parça

12. Alışkanlık Yapmadığı  Sürece

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc