ALBÜMLER

Ödül
Ödül
Poll Production
01.01.2013

Ödül, tıpkı Türk filmlerindeki gibi birgün sahnede Funk Alaturka adlı grubuyla şarkı söylerken keşfedilmesinin ardından kendisi ile aynı adı taşıyan ilk maxi single albümü "Ödül' ile 2013 yılının iddialı isimlerinden biri olmaya aday. 

Albüm pop, caz, funk ve alaturka ezgilerle Ödül’ün kendine özgü tarzını ortaya koyuyor. Solist olarak birlikte sahne aldığı Funk Alaturka ile funk, pop, disco, rock şarkılarla alaturka şarkıları sentezleyerek yarattığı tarzını kendi şarkılarında da hissetmek mümkün.

Renkli İşler stüdyosunda mix ve kayıtları yapılan albümde müzik prodüktörlüğünü usta isim Göksun Çavdar üstlenirken, mastering Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. Söz ve bestelerin tamamının kendine ait olduğu albümde beş şarkı ve bir remix yer alıyor. "Çok Erken' isimli şarkının chill out tarzındaki remixi Okay Barış tarafından yapıldı. 

Albümün çıkış şarkısı olan "Ada' enerjisiyle dinleyenleri coştururken, "Bunu Sen İstedin' yeniden umudu bulmak gerektiğini fısıldıyor. "Çok Erken' hüzünle uzaklara sürüklerken "Hoşçakal' kırık kalpleri aşkla yapıştırıyor. "Madam' ise Ödül’ün "Adam mısın yoksa madam mı?' sözleriyle dikkat çekiyor.

Albümün ilk klibi, "Gel gel gel gel Ada’ya…' sözleriyle dinleyenleri sıcak iklimlere alıp götüren "Ada' isimli şarkıya çekildi. Berkay Akbudak yönetmenliğinde çekilen klipte mekan olarak Jolly Joker İstanbul ve Şile Sahilleri kullanıldı. 

Görsel sanat yönetmenliği ve grafik tasarımı Enes Erkan tarafından yapılan albümde yer alan fotoğraflar Aslı Dayıoğlu tarafından çekildi.

 

Albümde yer alan eserler:

1. Ada

2. Bunu Sen İstedin

3. Çok Erken

4. Hoşça Kal

5. Madam

6. Çok Erken (Okay Barış Remix)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc