ALBÜMLER

Özlem Tekin
Özlem Tekin
Sony Music
01.01.2010

Albüm öncesi sözü ve müziği Burak Uçkun’a ait "Yatağım Boş” şarkısı ile albüm müjdesini veren Türk rock müziğinin kilometre taşlarından Özlem Tekin 5 yıllık suskunluğunu 29 Nisan'da "Bana Bi'şey Olmaz' ile bozdu.

Prodüktörlüğünü Cem Öcal’ın, müzik direktörlüğünü ise düzenlemelerin birçoğunda da imzası bulunan ünlü gitarist Can Şengün'ün üstlendiği, Ozan Doğulu süpervizörlüğünde hazırlanan albümdeki şarkılar Özlem Tekin dışında Can Şengün, Murat Çekem, Cem Öcal, Burak Uçkun imzası taşıyor. 

11 şarkının yer aldığı albümde Özlem Tekin, düzenlemesini Tahsin Endersoy’un yaptığı "Aslan Yarim' isimli türküyü de kendine has tarzıyla müzikseverlerin beğenisine sunarken, 2004'te başrollerini Hale Soygazi ve Ceyda Düvenci ile paylaştıkları "Sil Baştan' dizisi için yazıp bestelediği aynı ismi taşıyan şarkı da "Bana Bi'şey Olmaz' albümündeki yerini aldı.

Albümün çıkış öncesi ilk video klibi, sözü ve müziği Burak Uçkun ve düzenlemesi Can Şengün’e ait olan “Yatağım Boş” şarkısına Veli Çelik yönetmenliğinde Terkos Gölünde 16 saatte çekildi. Türkiye’de ilk defa bir sandala Jimmy Jib’in kurulduğu klip çekimlerinde yaklaşık altı saat bataklık ve suyun içinde kalan Özlem Tekin zor anlar yaşadı. 

 

1. Bana Bi’şey Olmaz

2. Kimse Bilmez

3. Yatağım Boş

4. Şikayetim Var

5. Sen Anla

6. Yüzde Seksen

7. Erkekliğime Ver

8. Vur Beni

9. Aslan Yarim

10. Sil Baştan

11. Kimse Bilmez (Akustik)

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc