ALBÜMLER

PİS'TON
PİS'TON
Poll Production
01.01.2013

Bugüne kadar yaptıkları işlerle isimlerinden sıkça söz ettiren, Türkiye'nin tanıdığı dört müzisyenden oluşan PİS'TON, ilk albümleri 12.12.12 tarihinde yayımladı.

Yazdığı şarkı sözleriyle (Tarkan – 'Acımayacak', Berkay – 'Lolita') son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren Mithat Can Özer, Ajda Pekkan'dan Tarkan'a, Sezen Aksu'dan Şebnem Ferah'a, Kenan Doğulu'dan Mustafa Sandal'a kadar pek çok önemli isimle çalışan Türk müzik dünyasının en yetenekli gitarist ve prodüktörlerinden Can Şengün, kariyerinde Ajda Pekkan, Sertab Erener gibi önemli isimleri bulunduran bas gitarist Murat Ejder ve Mustafa Sandal, Fuat Güner gibi isimlerin arkasında baget sallayan Arıkan Sırakaya'dan oluşan PİS'TON, ilk albümleri "Tamperaman'la müzikseverlerle buluştu. 

Uzun yıllardır birbirlerini tanıyan bu dört müzisyenin  yılında "güzel ve özel' müzik yapmak için bir araya gelmesiyle kurulan PİS'TON'un öncelikli amacı kendilerinin de dinlemekten haz alacakları orijinal şarkılar yaratmaktır. Bu amaç doğrultusunda stüdyoya giren dörtlü, birbirleriyle uzun yıllardır tanışmanın ve beraber çalışmanın getirdiği tecrübeyle hızlı bir yazım ve stüdyo sürecinin sonunda ilk albümleri "Tamperaman'ı kaydetti.

Bugüne kadar Türkiye'nin en önemli sanatçılarının albümlerinde enstrüman çalan, prodüktörlük ve aranjörlük yapan bu dört önemli müzisyen, albümlerinde plak şirketlerinin arzularından, gelip geçici trendlerden ve sektör dayatmalarından uzak kalarak kendi hissettikleri şarkıları kaydettiler. "Tamperaman', bu yönüyle cesur ve dikbaşlı bir albüm olarak ortaya çıktı.'Türkiyeli' olarak tanımladıkları albümlerinde biri İngilizce olmak üzere 13 şarkıya yer veren PİS'TON, yıllara dayanan tecrübeleri ve kişisel tercihlerini harmanladıkları kendilerine özgü müzikleri ve sözleriyle dikkat çekecek.

 

1.Acıya Tanığım

2. Azad Et

3. Anam Anam

4. Kayıkta Yatalım

5. Farzet Ki

6. Adanalı

7. Bu Yüzden

8. Su Yolunu Bulur

9. Aşkın 21 Günü

10. Geldiler

11. Bulunur Mu?

12. Merhaba 

13. Hit Me

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc