ALBÜMLER

Redd
Redd
Sony Müzik
01.01.2009

Redd'in 4. stüdyo albümü olan 21, 4 bölümden oluşuyor. 74 dakikalık süresi ile 21 isimli karakterin yaşam öyküsünü sözel ve müzikal bir bütünlük içinde ifade eden albüm Türk müzik tarihinde yapılmış en farklı konsept albüm olma özelliğini de taşıyor. Kayıtları MMA ve Garaj stüdyolarında, mastering'i Londra'da yapılan albüm bir yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü. Prodüktörlüğünü Redd'in üstlendiği 21, Redd' in her albümde kendini yenilediğinin açık bir göstergesi olarak benzersiz ve ilgi çekici.

Albümün tüm aşamaları grubun kendi elinden çıkan yazı, fotoğraf ve videolarla oluşturduğu blog sayfası (www.reddseyirdefteri.blogspot.com) en az albümün kendisi kadar yeni ve farklı bir anlayışın ürünü. Albümden önce belki de 21 ile yakınlaşmak için göz atmanız gereken önemli bir adres. 

'Bu albüm, dünyaya tutunmaya çalışan, onu değiştirmeye çabalayan ve bu yolculukta kendine bir yön bulmuş herkesin adına bir karakterin, 21'in hikayesi...'

Albüm 21 isimli karakterin doğumu ile başlıyor. Çocukluk hayallerine, geleceğe dair umutlarına, dünyaya ve çevresinde gördüklerine dair epik öyküler ergenlik dönemi ile birlikte yerini farklı sanrılara bırakıyor. Yaşadığımız dünyanın biçimlendirilmişliğinin hayatlarımızı nasıl sınırlandırdığını gözlemliyor, kendi masumiyetinin elinden kayıp gidişine tanıklık ediyor. Bir sonraki episode'da aşk onu tüm bu sorgulamaların içinden çekip çıkarıyor. Albümün son episode'unda ise 21 gerçeklikle tanışıyor. Çocukluk hayellerini ve yaşamını sorguluyor. Ait olduğu gerçeklikten dünyayı anlatıyor ve yaşamı boyunca içinde gizlemeyi başardığı küçücük bir umutla aramızda ayrılıyor.

 

1. Çığlık

2. Masal

3. Oyun

4. Astronatanrı

5. Don Kişot

6. Bir Şövalye Var İçinde

7. Özgürlük Sırtından Vurulmuş

8. Öyle Boş ki Hayat

9. Tamam Böyle Kalsın

10.Vicdani Redd

11.Seni Buldum

12.Aşk Bu Kadar Zor mu

13.Her Neyse

14.Aşktı Bu

15.Sevsen de Sevmesen de

16.Yaşandım Daha Çok

17.Küçük Bir Çocukken

18.Modern Adımlarla

19.Plastik Çicekler ve Böcek

20.Dekadans

21.Sukut

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
2
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
3
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
4
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik
5
Sıla Karanfil Sony Music