ALBÜMLER

Şehnaz Sam
Şehnaz Sam
Seyhan Müzik
01.01.2009

Şehnaz Sam’ın ilk albümü “Aşka Düşer” müzik marketlerdeki yerini aldı. Aranjörlüğünü Alper Erinç’in yaptığı albüm, genellikle pop rock tarzında hazırlanmış 9 parçadan oluşuyor. 

Albüme ismini veren “Aşka Düşer” ile birlikte, toplam 5 parçanın  söz ve müziği Şehnaz Sam’a ait. Birbirinden farklı duygu ve soundlarla oluşturulmuş parçaların içinde bir Barış Manço klasiği olan “Aynalı Kemer”, Kul Himmet’in bilinen türküsü “Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim” ve aranjesini Oya Ayman’ın yaptığı Gökalp Bakyal’ın “Senin Kedin Olmak” isimli şarkısı da yer alıyor. 

Çocukluğundan beri gerçek bir Barış Manço hayranı olan sanatçı, albümüne neden “Aynalı Kemer” parçasını koyduğunu ise şu şekilde açıklıyor. “Aynalı Kemer şarkısının hayatımda her zaman çok ayrı bir yeri olmuştur. Çocukluğumu hatırlatan, benim için manevi değeri büyük olan bu şarkının ilk albümünde yer almasını istedim. Bu nedenle “Aynalı Kemer”i seslendirmiş olmanın  mutluluğunu yaşıyorum.”

2 yıl süren albüm çalışmaları sırasında annesi Leman Sam ve kardeşi Şevval Sam’ın desteğini de alan müzisyen ilk albümünü çıkarmanın heyecanını yaşıyor…

Şehnaz Sam Hakkında Kısa Bilgi: 

Müzisyen bir aileden gelen Şehnaz Sam, müzik yaşamına 1990 yılında davul çalarak başlamıştır. Türkiye’nin ilk kadın davulcularından olan Sam, son 17 yıldır ses sanatçısı olarak kariyerine devam etmektedir.  

Bugüne kadar özel gecelerde, farklı tarzlardaki repertuarıyla sahne alan ve 1995 senesinde Mirkelam ile çalışan Şehnaz Sam, ayrıca 2006 yılında Haldun Dormen’in yönetmenliğini yaptığı "Broadway’den İstanbul’a Müzikaller' adlı projede de sahne almıştır.    

 

1.Aşka Düşer

2.Fayda Gelmez

3.Acelem Var

4.Boş Ver

5.Severken Buldum

6.Dünden Kalan

7.Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim

8.Senin Kedin Olmak

9.Aynalı Kemer

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc