ALBÜMLER

Seksendört
Seksendört
Poll Production
01.01.2011

Bir araya gelişlerinin 12. yılını, uzun bir aradan sonra yayımladıkları "Akıyor Zaman' adlı üçüncü albümleriyle pekiştiren "Seksendört', yine adından sıkça söz ettireceğe benziyor. 

2005 yılında yayımlanan ve kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri "Seksendört'’ ile, Türk rock piyasasında sağlam bir yer edinmeyi başaran grup, 2008 yılında çıkardıkları ‘’K.G.B’’ isimli albümleriyle de başarılarının tesadüf olmadığını kanıtlamıştı. 

Prodüktörlüğünü kendilerinin yaptığı iki albümle, “Ölürüm Hasretinle”, “Affet”, “Son Mektup”, “Azap” ve “Karagözlüm” gibi birçok hit’e imza atan “Seksendört”, yeni albümleri “Akıyor Zaman” ile hedefini daha belirgin hale getiriyor. 

Yerinde saymamayı, daima gelişmeyi ve müziklerini olgunlaştırmayı amaç edinen ”Seksendört ” yeni albümlerinde ilk değişikliği prodüktör koltuğunu Haluk Kurosman’a teslim ederek gerçekleştiriyor. Türkiye’de bir çok önemli projede ismini gördüğümüz “Haluk Kurosman” ise imzasını, grubun duyumunda radikal değişiklikler yaparak atıyor.  

“Akıyor Zaman”, adını grubun ikinci albümleri “K.G.B.” den sonra geçirdikleri 3 yıllık zaman diliminden alıyor. Genel olarak geçmişe özlem konseptinin ağır bastığı albümün kapak içi görsellerinde, şarkılar fotoğraflara yansıtılmış durumda. Özel olarak tasarlanmış 4 gerçek dekorda çekilen, 70’ler, 80’ler, 90’lar ve 2000’ler konsepti, Murat Süyür imzası taşımakta. Günümüzden geçmişe bir bakışın ve zamanın terse akışının temsil edildiği görsellerin sanat yönetmenliği ve tüm konsept tasarımları Enes Erkan’ a ait. 

“Akıyor Zaman” 'in Mart ayında  raflardaki yerini aldı. Çıkış parçası olarak “Hayır Olamaz” seçildi. “Hayır Olamaz”a Kemal Başbuğ yönetmenliğinde klip çekildi. 

 

1.Hayır Olamaz  

2.Kara Duvak 

3.Şimdi Hayat 

4.Pert Oldu  

5.Kendime Yalan Söyledim  

6.Söyle 

7.Gözün Doysun  

8.Bin Kere  

9.Elbise  

10.Akıyor Zaman

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
2
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
3
Sıla Karanfil Sony Music
4
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
5
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom