ALBÜMLER

Sıla
Sıla
Sony Music
01.01.2012

2007 yılında kendi adını taşıyan albümünü çıkaran Sıla, "...Dan Sonra' isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çekerek "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödüllerine  layık görüldü. Sözleri ve besteleriyle çok konuşulan ve beğeni toplayan sanatçı, 2. albümü “İmza” ile bu sefer de 2009 yılında “Yılın Kadın Sanatçısı”, “Yılın Albümü” ve “Yılın Şarkısı” gibi birçok ödül alarak yerini sağlamlaştırdı. Sıla  yılında “Konuşmadığımız Şeyler Var” isimli albümü ile en çok satan albümler ve en çok dinlenen şarkılar listelerinin en üst sıralarından uzun süre inmedi. Verdiği konserler ile başarısını her geçen gün büyüten sanatçının, 2012 Mart ayında sevenlerine sürpriz olarak DVD+CD’den oluşan “Joker” isimli projesi piyasaya sürüldü ve Sıla eski şarkılarının yeni versiyonlarını seslendirerek yine satış listelerinde ve dijital platformlarda zirveye oturdu.

9 Ekim Salı günü “Vaveyla” isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Sıla sözleri kendisine ait  ve bestesini Efe Bahadır ile ortak yaptığı “İmkânsız” isimli çıkış şarkısını, tüm radyo ve dijital ortamlardan müzikseverlerin beğenisine sundu. 

2012 senesinde ilk çıkışta yüksek adet basılan nadir albümlerden biri olma özelliği taşıyan “Vaveyla” albümünde iki adet versiyon dahil olmak üzere toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümün mastering çalışmasını Adele, Beyonce, Maroon 5 ve Usher gibi dünya starlarının albümlerinde çalışan Tom Coyne üstlendi. Albümdeki tüm kayıtlar canlı enstrümanlar ile akustik kaydedi. “Vaveyla” albümünde, tüm yaylı kayıtlar da ünlü topluluk Bratislava Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.

 

Şarkı Sıralaması

1. Çocuk 

2. Her şey yolunda 

3. Açık deniz 

4. İmkânsız 

5. Panik atak 

6. Hâla 

7. Esaret

8. Zor sevdiğimden

9. Leylâ 

10. Issız ada 

11. Aslan gibi 

12. (K)açık deniz

13. (c)esaret

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik
4
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
5
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc