RÖPORTAJLAR

Aydilge
Aydilge

İki sene önce "Evden Canlı Canlı" adıyla yayınladığı albümünün devamı olarak "Evden Canlı Canlı Vol 2"yi hazırlayan Aydilge, detayları bizlerle paylaştı.

14.06.2020

'EVDEN CANLI CANLI' ALBÜMÜNÜZÜN İKİNCİSİ 'EVDEN CANLI CANLI VOL 2' MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU. BU ALBÜMÜ YAPMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

Bu bir akustik albüm ve aslında karantina dönemi albümü. Biliyorum bu dönemde biraz sıkıntılıyız, biraz kederliyiz, evlerimizim içindeyiz ama dedim ki belki; bu albüm size biraz olsun şifa verir, biraz olsun umut verir.

ALBÜM KAYIT SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Bu akustik şarkıları ben de kendi evimde ve hatta bu küçük stüdyoda yaptım. Canım eşim sevgili Utku Barış Andaç'ta bana kemanıyla eşlik etti.   Arkadaşlarımız, dostlarımız Ozan Sarıboğa, Samuray Gökçe'de bize kendi evlerinden eşlik ettiler. Sonrasında bütün o kayıtlar, enstrümanlar bir araya getirildi. Canlı canlı bir albüm bu. O alıştığınız prodüksiyonlu albümlere çok benzemiyor. Biraz el emeği göz nuru. Hani pastane poğaçası değil de anne poğaçası olur ya, onun tadı bir başka olur. Sanki bu albüm öyle oldu. 

DOĞAL BİR ALBÜM DİYEBİLİR MİYİZ?

Çok özendik yaparken, her şeyi ellerimizde hazırladık. Çok doğal olmaya çalıştık. Zaten şu dönemde de herkesin ihtiyaç duyduğu şeyin de samimiyet olduğunu düşünüyorum. O samimiyetin de dinleyiciye geçeceğine çok inanıyorum. Madem şu dönemde bir araya gelemiyoruz, el ele tutuşamıyoruz, konserler yapamıyoruz, en azından evlerinize bu şekilde misafirliğe gidip sizlere yalnız değilsiniz demek istedim.

ALBÜMÜN İLK VIDEO KLİBİ DE YİNE KARANTİNA DÖNEMİNDE 'YALNIZ DEĞİLSİN'E ÇEKİLDİ. NE ANLATIYOR KLİP?

Çok özel bir klip olduğunu düşünüyorum. Çünkü salgın sürecinde dünyanın dört bir yanında farklı insanlar kendi evlerinde bu süreci geçirmeye çalışırken görünüyorlar klipte de. Ve aslında görüyoruz ki o farklı ülkelerden insanlar nasıl da bizimle aynı. Hepimiz aynıyız, biriz, eşitiz ve aynı dertten muzdaripiz. Bu nu da anlatıyor klip. Ama bir de süper kahramanlarımız var. O süper kahramanlarımız da sağlık çalışanlarımız. Bu yüzden klibin sonunda da onlara kocaman bir teşekkür ediyorum. Çünkü onlar canlarını dişlerine takıp, kendi hayatlarını bazen hiçe sayıp bizi kurtarmak için 24 saat çalışıyorlar. Bu yüzden onlara bu teşekkürü borç bildim.

PowerTürk Pop 40
1
Zeynep Bastık Lan (Erhan Boraer Remix) -
2
Mela Bedel Ben Sana Gelemem Mundo Music
3
Ziynet Sali Daha Nasıl Sevebilirim ZG Müzik & DMC
4
Reynmen Renklensin Houze Istanbul
5
Gülşen Bal Ozinga & DMC