RÖPORTAJLAR

Bedük
Bedük

Elektronik müziğin güçlü ismi Bedük, 'Intergalactik' adını taşıyan yepyeni albümünü yayınladı. Yorumcu, söz yazarı, besteci ve aranjör kimliğiyle başarılı projelere imza atan sanatçı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

27.07.2020

ALBÜM KAÇ ŞARKIDAN OLUŞUYOR?

10 tane şarkıdan oluşuyor. 6 tane Türkçe, 4 tane İngilizce şarkı var. Nefis bir albüm oldu. Bu karantina dönemi hepimiz için zorlu geçti. Benim için de öyleydi ama bunu bir yandan üretime çevirip çok iyi bir albüm ortaya çıkarttım. Bu karantina sürecinde olmadı tabi. Çok daha önceden beri başladığım ve karantinadan hemen önce bitirdiğim bir albüm bu.

NEDEN 'INTERGALACTIC' İSMİNİ SEÇTİNİZ?

Çok farklı şarkılar var içerisinde.' Intergalactic' olmasının sebebi bu aslında. Galaksiler arası yolculuk gibi bu albüm. Çünkü 10 şarkı da birbirinden o kadar farklı ama aynı zamanda o kadar aynı dünyanın içinde ki. Bunu ben bir Bedük evreni olarak düşünüp galaksiler arası bir yolculuk olarak tanımladım.

ALBÜM HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Hazırlık süreci baya yorucu geçti. 2 seneye yayılan bir süreç. Son 8 ayında 26 saat aralıksız çalıştığım bir dönemdi. Çok yoruldum ama değdiğini düşünüyorum.

ALBÜME YENİ KLİPLER NE ZAMAN GELECEK?

Yakın zamanda çok güzel klip fikirlerim var ama karantinadan dolayı bir türlü çekemiyorum. Çok iyi fikirlerim var ama çekmek için çok kişinin toplanması gerekiyor. Güzel prodüksiyonlar yapmamız gerekiyor. Geçiştirmek istemiyorum onun için en iyi şekilde yapmak istiyorum.

ASLINDA BİR KARANTİNA KLİBİ DE ÇEKTİNİZ…

Tabi karantina sürecinde karantina klibi de çektik. Daha önce beraber çalıştığımız Aslı Sümen, Selin Red gibi arkadaşlarımla beraber herkesin evinden çektiği görüntülerden oluşan çok güzel bir 'Push The Button' videosu çektik.

'INTERGALACTIC'E GELEN TEPKİLER NASIL?

Albüme tepkiler çok iyi geliyor. En sevdiğim tepki 'Abi ne yaptın sen!'. En kısa zamanda konserlerde buluşmak için gün sayıyorum. Karantina bittikten sonra çok iyi bir şekilde buluşacağımızı düşünüyorum. Sahneyi, konserleri ve dinleyicilerimle buluşmayı çok özledim.

SON OLARAK SEVENLERİNİZE BURADAN GÖNDERMEK İSTEDİĞİNİZ BİR MESAJ VAR MI?

Hepinizi seviyorum. Albümü dinlemeyi unutmayın. Farklı bir şey, yeni bir şey dinlemek istiyorsanız Intergalactic'i dinlemeyi unutmayın. Sizi Seviyorum. Görüşmek üzere.

PowerTürk Pop 40
1
Reynmen Renklensin Houze Istanbul
2
Zeynep Bastık Lan (Erhan Boraer Remix) -
3
Mela Bedel Ben Sana Gelemem Mundo Music
4
Emre Fel Senden Güzeli mi Var Hoze
5
Emrah Karaduman / Merve Özbey Bir İmkansız Var DMC