RÖPORTAJLAR

Burcu Güneş
Burcu Güneş

Türkiye'nin güçlü kadın seslerinden Burcu Güneş, müzik sektöründe kalıcı izler bırakan projelerine bir yenisini daha ekleyerek sevenlerini çok bekletmeden yeni şarkısını yayınladı. Kısa bir süre önce 'Kıyasıya' şarkısının yanı sıra çok sevilen bir televizyon dizisinin müziklerine imza atan Burcu Güneş yeni şarkısı 'Bir Kadın' ile sevenleriyle buluştu. Başarılı sanatçı ile yeni projesinin detaylarını konuştuk.

04.05.2020

'BİR KADIN' ŞARKINIZDA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

'Bir Kadın'ın sözü müziği Ravi İncigöz, Buket İncigöz ve Cüneyt Tek'e ait. Aranjörlüğünü de çok sevdiğim dostum Okan Akı yaptı.

BU ŞARKI DİNLEYİCİ İLE BULUŞANA KADAR NASIL BİR SÜREÇTEN GEÇTİ?

Bu şarkının bana gelişi yenilerde değil aslında. Yaklaşık 5-6 yıl önce enteresan bir şekilde geldi. Hatta biraz mistik bir şekilde diyebiliriz. Ravi'nin rüyasında benim seslendirdiğimi gördüğü bir şarkıydı. Beni telefonla aradı ve ben de hemen dinlemek istediğimi söyledim. Ertesi gün buluştuk ve benim home stüdyomda güzel bir demo yaptık. Yıllardır kendi halinde demlenen bir şarkıydı. Kısmet bugüneymiş.

ŞARKIYA BİR DE VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ. HİKAYESİNİ BİZLERLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Yönetmenliğini Ahmet Can Tekin yaptı. Maslak'ta Hangarist'te çektik. Konu olarak bir kadının ilişkideki dönüşümünü anlatıyor. Klipteki rol arkadaşım sevgili Tufan ile birlikte bazen benim ona kendimi ifade etmelerim, bazen de onun benimle çekişmelerini izliyorsunuz. Biraz naif, biraz da kadının güçlü yanlarını hissettiren hoş ve güzel bir video klip oldu.

VIDEO KLİP İÇİN NASIL BİR İMAJ ÇALIŞMASI YAPTINIZ?

İmaj çalışmamız da oldukça keyifliydi. Bir kadını yansıtan en özel renklerin başında pudra renkleri geliyor. O yüzden pembeler somonlar kullandık. Mürdüm ve siyah da kullandık çünkü bir yas da var hikayenin içerisinde. Sevgili Ela Bahçeci ve Taylan ile birlikte bir aya yakın birçok kostüm denedik. Sevgili Özlem Süer, Nermin Saraylı, Hasan Altın ve Fuat Serkis'in kostümlerini kullandık.  Saçları da biraz doğal ve dalgalı kullanmak istedik. Aslında benim doğal halimi biraz süsleyip püsledik diyebilirim. Makyajımı da Alev Karslı yaptı. Saçlarımı Türkiye'nin önde gelen saç tasarımcısı Akın Ünal yaptı.

BEKLEYEN BAŞKA PROJELERİNİZ VAR MI?

Müzikseverlerle buluşmayı bekleyen projeler ve şarkılar tabii ki var. Benim üretme arzumdan dolayı hiçbir zaman da bitmeyecek. Ama sırada hangisi olacak, ne ile devam edeceğiz biraz dinleyicinin nelere ihtiyacı olduğunu sezmemle ilgili. Aslında o nabza şerbet durumunu yapmak istiyorum.

TÜM DÜNYANIN CORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELE ETTİĞİ BİR DÖNEMDEYİZ. BU SÜREÇTE SİZ NELER YAPIYORSUNUZ? SEVENLERİNİZE BİR MESAJINIZ VAR MI?

Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği, Corona virüsü ile mücadele ettiği bu dönemde ben de çoğunuz gibi evdeyim. Kitap okuyorum, müzik dinliyorum, spor yapıyorum, yemek yapıyorum. Ve tabii ki üretmeye de devam ediyorum. Bu dönemde yapamadığım birçok şeye yeniden dönüp bakmaya, sorgulamaya, biraz da içime dönmeye vakit bulabildim. Umarım en kısa zamanda hayat normale döner. O güne dek hepiniz sağlıkla, sevgiyle, aşkla ve mutlulukla kalın. Hepinizi çok seviyorum.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mustafa Ceceli ft. Ekin Uzunlar Öptüm Nefesinden Dmc
2
Zehra Ederin Olsun Poll Production
3
Buray & Arem Özgüç & Arman Aydın Senin Yüzünden Gomma & Wasp Entertaintment
4
Sezen Aksu Affet SN Music Publishing
5
Oğuzhan Koç Hepsi Geçiyor Hypers