RÖPORTAJLAR

Demir Demirkan
Demir Demirkan

Türk rock müziğin önemli temsilcilerinden Demir Demirkan, son dönemde arka arkaya yayınladığı başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek 'Hayat Nedir' isimli şarkısını dinleyicilerle buluşturdu. Başarılı sanatçı ile 'Hayat Nedir'i ve gelecek projelerini konuştuk.

10.08.2020

BİZLERE 'HAYAT NEDİR'DEN BAHSEDER MİSİNİZ?

'Hayat Nedir'i 2006 yılında Nedim Ruacan, Kerem Tüzün ve Ozan Yılmaz ile birlikte yazdık ve kaydettik. O zamanlar kurduğumuz bir internet sitesinden de yayınladık. Klibini de YouTube'da paylaşmıştık. 2006 yılında streaming platformları yoktu. Şarkı o siteden yayıldığı kadar ve YouTube'dan izlendiği kadar biliniyordu. Aslında başka şeylerin üretiminden dolayı ben de unutmuştum bu şarkıyı. Sosyal medyadaki bazı arkadaşlarımın isteğiyle de tekrar yayınlama kararı verdik. Tekrar master edildi ve videosu tekrar elden geçti. Şu anda tüm dijital platformlarda mevcut.

'HAYAT NEDİR' OLDUKÇA SERT BİR ŞARKI. SİZ NASIL TANIMLIYORSUNUZ BU ŞARKIYI?

'Hayat Nedir' biraz endüstriyel metal tarzında bir şarkı. Bolca koro ve klasik düzenlemeler var. Yaptığım en sert parçalardan bir tanesi aynı zamanda.

BUNDAN SONRA SİZDEN BU TARZ ŞARKILAR MI DUYACAĞIZ?

Özellikle şimdilerde bir daha yayınlamamın sebebi, biraz daha bu sert tarafa kaymak üzereyim. Özellikle çok yakında çıkacak olan Pentagram ile yaptığımız son single dan sonra. Bundan sonra üreteceğim müzikler biraz daha 2004 İstanbul ve hatta biraz daha sertleri gelecek gibi duruyor. Bu ara öyle şeyler yazıyorum. Bu hem benim için çok sevindirici bir şey hem de biliyorum ki aranızda benim yaptığım sert müzikleri sevenler de var. Onlar için de bir müjde olmuş oluyor bu.

YENİ ŞEYLER YAZIYORUM DEDİNİZ. BAŞKA PROJELER VAR MI?

Şu anda iki tane büyük proje üzerinde çalışıyorum. Bunlar uzun vadeli ve uluslararası projeler. 2021 -2022 hatta 2023'e sarkabilecek projeler.

YENİ BİR ALBÜM GELİYOR DİYEBİLİR MİYİZ?

Demir Demirkan albümü değiller ama başka temalarda yazılmış işler. Ama bir albüm üzerinde çalışmaya başladım. Dediğim gibi biraz sert bir tarzda olacak. Ve biraz eskiye dönüş var. Ama albüm ne zaman çıkar, önce single lar çıkar sonra albüm mü yayınlanır onu bilemiyorum. Ama bir şeyler ortaya çıkmaya başladığında sosyal medya ve diğer kanallardan duyururum mutlaka.

SON OLARAK SEVENLERİNİZE BURADAN NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

'Hayat Nedir'i umarım beğenirsiniz. Umarım konserler açılır. Ben Türkiye'yi çok özledim, sizleri, konser yapmayı çok özledim. Hem 'Hayat Nedir' çalalım, hem eskileri çalalım. Belki o zamana kadar yeni parçalar gelir onları da çalalım ve konserleri yapmaya devam edelim. Kendinize çok iyi bakın. Tekrar görüşeceğiz…

PowerTürk Pop 40
1
Reynmen Renklensin Houze Istanbul
2
Zeynep Bastık Lan (Erhan Boraer Remix) -
3
Mela Bedel Ben Sana Gelemem Mundo Music
4
Emre Fel Senden Güzeli mi Var Hoze
5
Emrah Karaduman / Merve Özbey Bir İmkansız Var DMC