RÖPORTAJLAR

Mavi
Mavi

Bugüne kadar yayınlamış olduğu şarkılar arasından seçtiklerini 'Karya Kayıtları'adlı projesinde yeni bir müzikal yaklaşımla yeniden yorumlayan Mavi, detayları bizlerle paylaştı.

29.06.2020

'KARYA KAYITLARI' PROJESİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Size yeni projemin de merkezine almış olduğu Bodrum'dan sesleniyorum. İki yıldır Gümüşlük'te yaşıyorum ve buraya geldiğimden beri birçok değişim ve dönüşüm yaşadım. Ve bir ara proje yapmak istedim. Bu ara projeyi de benim en sevdiğim üç şarkıyı ve dinleyicinin en sevdiğini düşündüğüm daha önce kliplenmemiş üç şarkıyı da alarak "Karya Kayıtları" adı altında, Bodrum'un yüzyıllardır süregelen acıları, yaşanmışlıkları, yalnızlıkları, doğasının hoyratlığı, biraz kasvetiyle harmanladım.

AKUSTİK BİR ALBÜM GELİYOR DİYEBİLİR MİYİZ?

Sade alt yapılarla, çoğunlukla akustik düzenlemeyle Berkan Çelen ile beraber inşasını burada yaptığımız bir proje. Fotoğraflarını da burada Ceylan Sözer çekti.

ALBÜMÜN ÇIKIŞ ŞARKISI 'HİÇEDÖNÜK'NASIL BİR ŞARKI?

İlk şarkı benim en sevdiğim şarkım "Hiçedönük". Hayli uzun da bir şarkı aslında ama atmosferine kendini bıraktığında seni götüren bir şarkı. O yüzden kısaltmayı arzu etmedim.

'KARYA KAYITLARI'NIN TAMAMINI NE ZAMAN DİNLEYECEĞİZ?

Şimdi bundan sonra bir single daha gelecek. Daha sonra 'Karya Kayıtları' bir EP olarak 6 şarkı halinde yayınlanacak. Bu geçiş döneminden sonra ise burası bana bakalım yeni ne söyletecek. Onu hep beraber bakıp göreceğiz. Sevgiyle, sağlıkla kalın.

PowerTürk Pop 40
1
Reynmen Renklensin Houze Istanbul
2
Zeynep Bastık Lan (Erhan Boraer Remix) -
3
Mela Bedel Ben Sana Gelemem Mundo Music
4
Emre Fel Senden Güzeli mi Var Hoze
5
Emrah Karaduman / Merve Özbey Bir İmkansız Var DMC