MÜZİK HABER

Barış Manço'suz 20. Yılda 7'den 77'ye Barış Abi'ye Gidiyoruz.⁩
Barış Manço'suz 20. Yılda 7'den 77'ye Barış Abi'ye Gidiyoruz.⁩
30.01.2019

Türk müzik dünyasının eşsiz ismi, ölümsüz eserlerin sahibi, hepimizin Barış Abisi, Barış Manço'yu aramızdan ayrılışının 20.yıl dönümünde ailesi, dostları, müzisyenler ve tüm müzikseverlerle, gelenekselleşmiş Barış Manço Vapur Etkinliği kapsamında Kanlıca'ya ziyarete gidiyoruz.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleşen organizasyon için Kadıköy'den kalkan Barış Manço vapuru, yine Barış Abi'ye yakışan, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Barışseverler ile yol alacak.

Barış Manço Şarkıları Öğrenciler ve İzManço'dan...

Lale Manço Ahıskalı, Doğukan Manço ve Batıkan Manço ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları'nın ev sahipliğinde gerçekleşen Barış Manço Vapur Etkinliği'nde bu yıl müzikler gençlerden. 20 yıldır çoğalarak artan bir sevgi ve saygı ile nesilden nesile devam eden Barış Manço tutkusu ailelerin yanı sıraöğretmenler tarafından okullarda da çocuklara aşılanıyor, şarkıları, öğretileri, öngörülü yaklaşımları çocuklara aktarılıyor. Bu vesile ile İstek Belde

Okulları ile Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi müzik gruplarının Barış Manço şarkıları performansları vapurda kurulan sahnede gerçekleşecek.Bunun yanı sıra geçen yıl ki etkinlikteki performansları ile adından söz ettiren İzmir'li Barış Manço severlerin kurduğu İz Manço ekibi de canlı performansı ile       vapurda bir Barış Manço konseri verecek. Sanatın her dalından temsilcilerin katılacağı, müziğin eksik olmayacağı organizasyon 3 Şubat Pazar günü. 

 
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers