MÜZİK HABER

Jehan Barbur & Mehmet Güreli - \"Güneşli Bahçe\"
Jehan Barbur & Mehmet Güreli - "Güneşli Bahçe"
01.07.2022

Müzik, sinema, resim ve edebiyatın duayen ismi Mehmet Güreli'nin toplam on iki şarkıdan oluşacak olan; Cem Adrian'la başlayıp Pamela, Doğan Duru, Eda Baba, İklim Tamkan & Senem Demircioğlu, Hande Mehan ve Ayça Özefe ile devam eden "Mehmet Güreli ile Buluşmalar" projesinin sekizincisi çalışması Jehan Barbur & Mehmet Güreli "Güneşli Bahçe" bugünyayımlanıyor.

Güçlü sesi ve yorumuyla özel bir dinleyici kitlesi olan Jehan Barbur "Güneşli Bahçe" şarkısının yepyeni yorumu ve Mehmet Güreli eşliğinde karşımızda.

Bestesi Mehmet Güreli, sözleri Görkem Yeltan'a ve aranjesi Emre Karabulut'a ait olan şarkıyı Mehmet Güreli ile birlikte yorumlayan Jehan Barbur, dinleyicilerini "Güneşli Bahçe"de keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Bodrum'un zeytin bahçelerinde çekilen klipte tek başına kamera karşısına geçen sanatçı, samimiyeti ve içtenliğiyle de beğeni topluyor. Klibin yönetmenliğini ise Murat Aslankara üstlendi.

"Güneşli Bahçe"de kontrbas Ekin Bilgin, perküsyon İzzet Kızıl, akustik gitar Emre Karabulut, çello Julide Canca Eke, piyano Nevzat Yılmaz ve miks – mastering Dinçer Demirci'ye ait. Kapak görselinde ise projenin diğer kapaklarını da tasarlayan Nalan Alaca'nın imzası bulunuyor.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Emre Aydın Kırlangıç Wovie
2
Gökhan Türkmen Mahşer Gtr Müzik
3
Derya Uluğ Hadi Çal Ozinga Production
4
Mabel Matiz Karakol Pose Records
5
KÖFN Bi' Tek Ben Anlarım Hypers Music