MÜZİK HABER

Mavi'den Zamansız Bir Aşk Mektubu \"Umduğum Gibi\"
Mavi'den Zamansız Bir Aşk Mektubu "Umduğum Gibi"
10.11.2021

Mavi, 2020'de çıkardığı retrospektif albüm "Karya Kayıtları"ndan sonra, çıktığı yeni yolun ilk meyvesi "Umduğum Gibi"yi 12 Kasım cuma müzikseverlerle paylaşıyor.

"Karya Kayıtları"nı, Ege'ye taşınması ile başlayan değişim sürecinin bir habercisi ve bir geçiş albümü olarak gören Mavi, yeni şarkısı "Umduğum Gibi"yi amatör ruhunu kaybetmemiş bir yetkinliğin ilk meyvesi" olarak tanımlıyor. 

"Umduğum Gibi"nin altyapısı, müzikal trendlerin hem içinde hem dışında, şarkının sözlerinde aktarıldığı gibi bir rüyayı çağrıştırmak üzere tasarlandı. "Umduğum Gibi", TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu tarafından, indie-pop, R&B, elektro pop ve neo soul elementlerini modern şekilde bir araya getirilmesiyle düzenlendi. Mavi ve Caner, daha önce "Saz Söz Mavi" projesinde, yine başarılı bir işbirliği gerçekleştirmişlerdi. 

Mavi, "Umduğum Gibi"nin görsel dünyasını ise fotoğrafçı Begüm Koçum ve klip yönetmeni Çağla Çağlar ile birlikte tasarladı. Bu üç kadının birlikteliğinden şarkıdaki zarif iddiayı yansıtan fotoğraflar ile modern dans ve rüya sembolizmi ile süslenmiş bir video klip ortaya çıktı.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Edis Arıyorum Dmc & Warner
2
Emir Can İğrek Kor Hypers Music
3
Jabbar, Deeperise Aldatıldık Universal Music Turkey
4
Emre Aydın Hırka Wovie
5
Melek Mosso Hayatım Kaymış Piu Sound