MÜZİK HABER

Sıla'nın yeni albümü 'Şarkıcı'
Sıla'nın yeni albümü 'Şarkıcı'
13.05.2022

Sıla'nın yeni albümü 'Şarkıcı' Sıla'nın altı yıl aradan sonra sevenleriyle buluşacağı yeni albümü yola çıktı. Albümün habercisi niteliğindeki ilk eser olan 'Şarkıcı'nın klibi bugün yayınlandı.

Müzikteki Sıla hasreti altı yıllık beklemenin ardından sona eriyor. Türk Pop Müziği'nin en güçlü kadın sanatçılarından Sıla'nın yeni albümü tamamlandı. 'Şarkıcı' adlı albüm 20 Mayıs'ta Sony Müzik Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluşacak.  Albüme adını veren şiir biçimindeki ilk parça olan 'Şarkıcı'nın klibi bugün yayınlandı. Albümün habercisi niteliğindeki klip, beş gün önce yayınlanan teaser'ı ile sosyal medyada büyük merak uyandırmıştı.  

Sıla'nın prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı 'Şarkıcı'da 15 yeni şarkı yer alıyor. Şiirle açılan ve şiirle kapanış yapan albümün ilk klibi albümle aynı ismi taşıyan açılış parçası 'Şarkıcı'ya ait. Kendi yazdığı şarkıları seslendiren sanatçının ozan yönüne bir kez daha şahitlik ediyoruz.

Albüme adını veren 'Şarkıcı'nın sözleri Sıla Gençoğlu'na müziği ise Gürsel Çelik'e ait. Klibi Bedran Güzel yönetmenliğinde Kemerburgaz Kent Ormanları'nda çekildi. Sanatçının yedinci solo albümü olan 'Şarkıcı', müzikal birikiminin Anadolu, dünya ezgileri ve ritmlerinin yansıması. Kendi topraklarımızdan başka kıtalara uzanan şarkılar, dünyanın zengin müzikal mirasına selam gönderir nitelikte. Sıla'nın Şarkıcı'dan önceki albümü 'Mürekkep' 2016'da yayınlanmıştı. 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
emre aydın Kör Kuyu Doğan Music Company
2
İkilem Geçemem Senden Avrupa Müzik
3
Gökhan Türkmen Mahşer Gtr Müzik
4
KÖFN Bi' Tek Ben Anlarım Hypers Music
5
Melek Mosso Yıllar Affetmez Yaşar Kekeva Plakçılık