RÖPORTAJLAR

Altay
Altay

'Keşke Aramasaydın' adlı son single çalışması ile büyük beğeni toplayan Altay ile ekibimiz bir araya gelerek keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

04.03.2019

KISA BİR SÜRE ÖNCE KEŞKE ARAMASAYDIN' SINGLE İLE SEVENLERİNİZLE BULUŞTUNUZ. ŞARKININ SÖZÜ, MÜZİĞİ VE ARANJESİ KİME AİT?

Şarkının sözü ve müziği Ayla Çelik, Şebnem Sungur ve Serdar Aslan'a ait;  aranjesini çok değerli kardeşim Alper Atakan ile birlikte yaptık.

KEŞKE ARAMASAYDIN'IN VİDEO KLİBİNİ KİM ÇEKTİ ?

Klibi Kemal Başbuğ ile birlikte çektik. Çok güzel bir klip oldu klibimizi biraz zahmetli çektik 4 –  5  gün kadar sürdü ama içimize sindi. 8 Ocak'ta şarkımız dinleyicilerimizle buluşmak için radyolara ve diğer mecraları sunuldu.

KEŞKE ARAMASAYIN'IN DİNLEYİCİYE VERDİĞİ HİKAYE NEDİR?

Şarkı kendinizde yaşamış olduğunuz duyguları her aşık olan insanın telefonu ile yaşadığı bir telefondan sonra yaşamış olduğu duyguları anlatıyor ve her aşkın içinde olan hikaye'yi anlatıyor. Klasik bir ayrılık hikayesi ama herkesin yaşadığı 'Keşke Aramasaydın' dediğiniz kimse olmaz inşallah hayatta ve 'Keşke Aramasaydın' dedirten insanlardan da olmayın lütfen.  

ŞARKI SİZE NASIL ULAŞTI BİRAZ DA ONDAN BAHSEDELİM ?

Şarkının hikayesi biraz enteresan aslında biz haftada bir veya 15 günde bir sevgili Ayla Çeliklerin evinde buluşuruz, bizi misafir eder. Şebnem, ben, Serdar otururuz şarkılar dinleriz onların yazdığı şarkıları dinleriz, başka projelerden gelen şarkılar varsa başka müzisyen arkadaşlarımızdan onları dinleriz veya benim yaptığım şarkılar varsa onları dinletirim. Yani herhangi bir proje için gerek onların projesi gerekse benim projem olsun beraber karar veririz. Yine işte şarkı arama dönemindeyken araba kullanıyorum ve Ayla  ile konuşuyorduk dedi ki bir şarkı vardı; şu isimlere göndermiştik şarkı onlardaydı ama şarkı şu anda boşa çıktı bir dinle istersen dedi. Ben hemen eve geldim şarkıyı dinledim, hemen Ayla'yı aradım kimseye artık şarkıyı dinletme dedim. Bu şarkı bizim olmuş oldu daha doğrusu benden size geçmiş oldu.

VİDEO KLİBİN HİKAYESİ NASIL OLUŞTU?

Şarkımızın video klibi için sevgili Kemal Başbuğ  ile çalıştık. Çok eski arkadaşım hatta ilk klibimi birlikte çekmiştik onunla çok güvendiğim bir yönetmendir kendisi. Çok güzel bir fikir geldi aklına hatta onun yüzünden şarkımızın ismini de değiştirdik. Çünkü öyle güzel bir hikaye bize anlattı ki sonra klibimizi çektik, montaj yaptık ve beğenmedik. Sonra  şu gün çekelim dedik kar yağdı, çekemedik. Sonra yine kar yağdı, çekemedik. Derken en sonunda klibimizi tamamladık. Müthiş bir hikayesi var herkesin yaşadığı bir hikaye.

YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI MI?

Aslında şöyle bir şey var benim hayatımda bizim için 'Keşke Aramasaydın' şarkısı bitti, biz artık onun sadece tanıtımını yapıyoruz o şarkı artık size ait. Yani siz şarkıyı beğendiğiniz sürece şarkı gündemde kalacak demektir ve dinlenecek demektir. Biz daha şimdiden şarkımızın yeni çıkmış olmasına rağmen yeni şarkı arayışlarına başladık. Gerek ben kendim oturup söz müzik yapmaya çalışıyorum, gerekse işte tüm ekip arkadaşlarımız.Çok büyük bir ekibimiz var aslında şarkı araştırmalarına başladık.

AMATÖR İSİMLERDEN ŞARKI ALIR MISINIZ ?
Yeni şarkı için buradan aslında amatör müzisyen arkadaşlarıma da sesleniyorum bana ulaşabilirsiniz. İnstagram sayfamdan, Twitter'dan veya menajerime ulaşabilirsiniz. Özellikle amatör söz ve müzik yazan arkadaşlar ben bana gelen bütün şarkıları sonuna kadar dinliyorum. Çünkü ben de zamanında amatör olarak bu işe başladığımda şarkı sözleri müziklerimi başka sanatçılara gönderiyordum. Siz bana şarkılarınızı gönderin belki de bir sonraki şarkım sizin şarkınız olabilir o yüzden amatör arkadaşlar bize ulaşın.

Teşekkürler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music