RÖPORTAJLAR

Aydilge
Aydilge
Sevilen sanatçı Aydilge ile son projesi 'Aşk Yüzünden'i konuşmak üzere bir araya geldik. Başarılı sanatçı bizlerle çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.
08.04.2019

HALİL SEZAİ İLE BİRLİKTE DÜET YAPMA FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Halil Sezai bana hep'Aydilge senin slow şarkılarını çok seviyorum. Bu romantik şarkılarını keşke biraz daha ön plana çıksa'' der. Bende bu şarkının sözlerini yazarken aslında Halil'in sesini duymaya başladım. Sonra  kadar güzel olur Halil ile beraber söyleyesek,ona da söyledim tam senin istediğin bir şarkı gel beraber söyleyelim diye.

AŞK YÜZÜNDEN'İN SÖZÜ,MÜZİĞİ VE BESTESİ KİME AİT?

Şarkı  normalde kendi söz ve bestelerimi yazmama rağmen benim çok hoşuma giden bir dostumun şarkısı Samuray Gökçe'nin bestesi. Samuray benim aranjörüm aynı zamanda. Onda ilk dinlediğimde bayıldım. Dedim ki buna ben söz yazmak istiyorum sonrasında Aşk Yüzünden'in sözlerini yazdım ve Halil ile bir araya geldik.

VİDEO KLİP ÇEKİMİNİZİ KİM GERÇEKLEŞTİRDİ? KLİBİN HİKAYESİNİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Klibimizi çok sevdiğim Erdi Sevinç çekti, Erdi'ye biz dedi ki bizim Halil'le şimdi magazin yönlü bir tarafımız yok  o yüzden bizi aşık yapma klipte klasik şeylere girmeyelim. Bir de bizim hayatımız zaten çok ortada Halil ile sevgili olmadığımız çok belli. O zaman dedik ki bizim yerimize iki oyuncu arkadaşımız oynasın bizde anlatıcı konumunda olalım hepimizin içine sindi bu durum ve o çok başarılı oldular oyuncu arkadaşlarımız da. Bizde Halil ile onların aşkını anlatan kişi olarak gözüküyoruz klipte.

AŞK YÜZÜNDEN'İN VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Halil dışarıdan bakıldığında çok hüzünlü gözükmesine rağmen aslında çok komik çok esprili bir  insan ve beni çok güldürüyor .Klip çekiminde de aslında beni böyle çok güldürdü ve biz donuyorduk soğuktan ama onun o sıcak espriler ile ben böyle ısınmaya çalıştım. Klipte de belli oluyordur zaten donduğumuz.

PEKİ ŞARKIYA GELEN YORUMLAR NASIL?

'Aşk Yüzünden' ilk yayına girdiği andan beri inanılmaz güzel şeyler yazıyorsunuz. Bütün yorumları tek tek cevaplıyorum, bir yandan da ona da şaşırıyorsunuz ama gerçekten çok mutlu oluyorum yazdığınız yorumlara ve resmi hesabından cevaplıyorum, o benim inanabilirsiniz.

SEVENLERİNİZİ SIRADA NELER BEKLİYOR?

Sırada benim dizi müziği çalışmalarım devam ediyor, yakında bir sürpriz gelebilir. Onun yanı sıra evden canlı canlı adı altında yaptığımızı YouTube kanalıma koyduğum özel projelerimiz var, onda da böyle hiç beklenmedik şarkıları işte ne bileyim bazen Özcan Deniz , bazen Mahsun Kırmızıgül, Alişan gibi hiç beklemediğiniz daha çok böyle arabesk söyleyen müzisyenlerin şarkılarını devşirip bambaşka bir hale getirip; keman, klasik gitar, piyano eşliğinde bambaşka bir tarzda söylüyoruz. Onun dışında da tabii ki yaz için hafiften şarkılar, besteler yapmaya başladım. Ama Aşk Yüzünden'in  şöyle bir güzel güzel hafızanıza kazınmasını bekliyorum. Sonrasında tabii ki yeni besteler gelecek ama konserlerde son hızla devam ediyor.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
5
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik