RÖPORTAJLAR

Ertunç
Ertunç

Pop müziğin yeni nesil isimlerinden Ertunç, yeni teklisi 'Dans Et Benimle'yi kısa bir süre önce müzikseverlerin beğenisine sundu. PowerTürk stüdyolarında bir araya geldiğimiz genç müzisyen, bizlere yeni çalışmasını ve gelecek projelerini anlattı.

19.11.2018

ŞU SIRALAR GÜNDEMDE OLAN 'DANS ET BENİMLE' ADLI ÇALIŞMANIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Şarkımız yaklaşık iki hafta önce çıktı. Bu Chubby Checker'ın 'Let's Twist Again' şarkısının uyarlaması aslında. Şarkımızın uyarlama sözlerini Duygu Merzifonlu yazdı. Çok güçlü bir kalem kendisi. Aranjemizi Mustafa Ceceli yaptı. Öncelikle Elvis vari bir tarz yaratalım dedik. Samsun Demir ile bunun üzerine bayağı bir düşündük. Üç dört aylık sürecin sonunda menajerim Mert Siliv ve Hasan Kuyucu ile masaya oturduk.

NASIL BİR KLİP ÇEKTİNİZ?

Jhon Newman'ın ilk klibi ile 'La La Land' filmini baz alarak güzel, dans dolu, neşeli, mutlu, eğlenceli bir klip çekmeye çalıştık. Klipte Melis Sezen'de oynadı. Kendisi çok yakından takip ettiğim bir oyuncu, çok başarılı bence.

KLİPTEKİ DANSLAR VE KOSTÜMLER İÇİN ÖZEL BİR ÇALIŞMA YAPTINIZ MI?

Birlikte bir hafta boyunca bir dans kursunda çalışma yaptık. Kutsal hocamız sağ olsun destek verdi bize. Akabinde Atina'ya gittik. Atina'da Yunan dansçı arkadaşlarla çalıştık tekrar. Ve izlediğiniz koreografiler ortaya çıktı. Stiyling için Hasan Hocamızla beraber son güne kadar Atina'yı aradık taradık ve son gün vintage store dan görmüş olduğunuz kırmızı ceketi ve renkli gömleği alıp  stiylingimizi tamamladık.

SEVENLERİNİZDEN GELEN YORUMLAR NASIL?

Geri dönüşler çok güzel oldu. Hala da devam ediyor. Sürekli slow mutsuz şarkılar olmasından dolayı genellikle klibin görseli üzerine, dansı üzerine ve bu şarkı mutluluk verici ve dans ettirici olduğu için çok güzel geri dönüşler alıyorum.

BİR SONRAKİ MÜZİKAL ÇALIŞMALARINIZ HANGİ YÖNDE OLACAK?

İki yıllık bir ara vermiştim ben. Bunun üzerine bu şarkıyla geri dönmüş olduk. Tabi bu iki yılda birçok şarkı yazdım. Ve bu şarkıları üçüncü yeni dediğimiz tarzda elimden geldiği kadar Türkiye'ye vermeye çalışacağım.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
2
Ziynet Sali Bana da Söyle DMC
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Mabel Matiz Ft. Sibel Gürsoy Mendilimde Kırmızım Var Zoom
5
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc