RÖPORTAJLAR

Gökçe
Gökçe

Uzun süren sessizliğini ''Hep Beraber Deliriyoruz'' adlı single çalışmasıyla  bozan Gökçe, ile ekibimiz çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.Başaralı sanatçı bizlere 'Hep Beraber Deliriyoruz'u anlattı...

19.03.2019

'HEP BERABER DELİRİYORUZ' NASIL BİR ŞARKI?

Merhabalar yeni şarkım ''Hep Beraber Deliriyoruz '' ile karşınızdayım. Umarım beğenmişsinizdir ya da henüz dinlemediyseniz dinlersiniz, izlersiniz. Bu şarkı bir Mashup, bilmeyenler için söyleyeyim 2şarkıyı ya da 1 melodi bir şarkıyı  aynı çatı altında harmanlamak diyoruz biz buna. 80'lerden  tanıdığımız bir şarkı var 'Deli Deli' ya da 'Deli Gönlüm' diye bilinen müziği Yılmaz Tatlıses'e ve sözleri de Gönül Özçarkçı'ya ait .Biz bu şarkının aldık bir kısmını nakaratını ve başka bir şarkı yaptık müziği bana ait olan ve sözleri Kamufle'ye ait olan bir şarkı düzenlemeyi de DaPoet yaptı.Bu şarkıyı için  nasıl bir parça nasıl bir müzik dersek , hip hop, pop çingene diyebiliriz. Bu dünyada kabul edilen bağımsız bir tarz. Ben de çok seviyorum ve böyle bir şey yapmak istedim, zaten 'Tuttu Fırlattı 'da yapmıştım hip hop,pop çingene tarzını.

RENKLİ VİDEO KLİBTEN DE BİRAZ BAHSEDERSEK...

Klibimizi  Raşit Algül çekti, renkli Metroyu  çok seviyordum ben ve istediğim bir yerde gerçekten orada çekmek. 2 gün sürdü klip oyuncularımız var, Doğa Konakoğlu  gibi . Klibimiz çok keyifli oldu, klipte bir öğrencimiz bir iş adamımız bir dj var ama aslında hayatlarında biraz böyle mutsuzlar  ve delirmek üzereler  artık. Değişik statüdeki insanların birazcık delirme anlarını yansıttığımız bir  klip oldu, gayet renkli bir klip oldu.

KLİPTE NASIL BİR GÖKÇE GÖRÜYORUZ?

Klipte tarz olarak bana insanlar genelde böyle işte  uzun etekler giyen Gökçe olarak alışıklar aslında ama bu sefer böyle bir hani hip hop, pop  olduğu için içinde biraz daha farklı giyinmek istedim. Canım biraz böyle fütüristik ve modern değişik bir şey giymek istedi.O konuda da Gökçe Kömürcü Bana çok yardımcı oldu. Onun bir defilesinden bir kostum giydim. Özellikle o renkli Metro böyle bana çok fütüristik geldi, gelecekten bir zaman gibi görünüyordu ben de biraz öyle giymek istedim.

ŞARKI DİNLEYENLERE NE ANLATIYOR?

'Hep Beraber Deliriyoruz' aslında şunu anlatıyor kısaca; hani hepimiz birbirimizi tanımıyoruz ve internette birleşiyoruz mesela ya da bir televizyon, bir haber programında hepimiz aynı yeri seyrediyoruz ve bir olaya hepimiz kendi hayatlarımızdan delirip, üzülüp , sinirleniyoruz. Bir köpeğe ya da bir insana ya da bir olaya çok üzülüp işte delirme noktasına gele biliyoruz .O yüzden bunu anlatan bir şarkı yani hep beraber deliriyoruz diyor kısacası ve birtakım olayları iki günde unutur hale geldik artık.Kendi  aramızda konuşuyoruz ama sonra yine eğleniyoruz şarkının bir bölümünde bundanda bahsediyor; ''iki kadeh matem sonrası neşe bana ''diyor.  Bir yerinde de ''mutluluğu paylaşamam bunu hak edeceksin önce'' diyor. Çünkü mutluluk artık o kadar altın kadar değerli bir şey ki sen kendi güzel enerjini insanlara vermeye bile böyle hak edene vermek istiyorsun.

PEKİ 'HEP BERABER DELİRİYORUZ' A GELEN YORUMLAR NASIL ?

Şarkı henüz çok çok yeni ama böyle olmasına rağmen çok güzel videolar alıyorum. Bebekler işte dans ediyor bu şarkı ile değişik şehirlerde, ülkelerden videolar geliyor. İnanılmaz çabuk tepkiler aldım, çok iyi gidiyor şu anda.

ÖNÜMÜZDEKİ PROJELER İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADINIZ MI?

Ben başak burcu olduğum için 4 sene sonrasının planını  yapan bir insanım. O yüzden ben hani bu şarkıyı şu anda bıraktım evrene, sırada ne yapalabilirim, nasıl bir şarkı çıkartırım  bilmiyorum. Hem bu tarzda bir şey çıkartmak istiyorum, hem alakasız bir şeylere bazen aklım gidiyor. Böyle Latin ya da çok sade sürekli değişiyor kafam şu anda açıkçası bilmiyorum. Bir sürü şey istiyorum sırada ne gelir, nasıl bir şey gelebilir bilmiyorum ama düet bile gelebilir. Muhtemelen yaz ayında yeni bir şey çıkarırım ama çıkarmak için de çıkarmak istemiyorum tabii ki bakalım karar vereceğim.

Teşekkürler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music