RÖPORTAJLAR

Gökçe
Gökçe
30.12.2007

İKİNCİ KLİP “VAY BE BEN NEYMİŞİM”E GELDİ. BİRAZ KLİP ÇEKİMLERİNDEN BAHSEDELİM. NERELERDE YAPTINIZ ÇEKİMLER BOYUNCA ?

İkinci klibin “Vay be Ben Neymişim” olmasına karar verdik. Bana göre çok güzel bir klip oldu. Çok da yorucu oldu benim için. Dış çekimler bir, iç çekimler bir gün olmak üzere çalışmalar iki gün sürdü. Dış çekimlerde bisiklete binmek zorunda kaldım uzun süre ve bir hayli uzun bir yol kat ettim. Ne zamandır bisiklete binmiyordum, iyi oldu benim için. İki gün çekimlerde dev bir projeksiyon ekranının arkasına geçip eş zamanlı olarak görüntüden kendimi yakalamaya çalıştım. Epey zor bir işti. Yönetmenimiz DNA’dan Emir Khalilzadeh’di.

PEKİ NASIL KARAR VERDİNİZ İKİNCİ KLİBİN BU ŞARKIYA GELMESİNE ?

“Vay be Ben Neymişim” benim çocukluk arkadaşım Ferda Orçun Aca’nın bir şarkısı. O da benim gibi hem davulcu, hem besteci hem de şarkıcı. Sağolsun bu şarkıyı yapıp bana verdi. Biz başka şarkıları da düşünmüştük ikinci video için ama bu şarkıyı 7’den 70’e herkes çok sevdi. Biz başka şarkıları da düşünmüştük ama hangisi olsa diye karar veremedik. Sonra radyo’ları takip ederek karar vermeye çalıştık. Radyolarda da o çıkınca ikinci klip için biz de onu seçtik. Bence de çok şirin ve güzel bir şarkı.

KONSER TEMPONUZDA ÇOK YOĞUNDU SON ZAMANLARDA. PEKİ 2008’İN KONSERLERLE İLGİLİ İLK PROJELERİ NELER ?

İlk albüm tanıtım konserimi Taksim Balans’da verdim. Gerçekten çok güzel bir konserdi benim için. Süperdi... Nev de çıktı sağolsun, benimle bir şarkı söyledi. Sonra ben de ona bir performansında davul çaldım. Gece benim için çok güzeldi. Sonra festivaller ve konserler geldi ardı ardına. Şimdi Ankara’da konserlerimiz olacak. Ocak’da yeni yıl projelerimiz var ve ardından da konserler yoğunlaşacak. Bol konserli geçiyor yani şu son zamanlar.

KONSER REPERTUARINIZI NASIL BELİRLİYORSUNUZ PEKİ ?

Ben repertuara hakikaten çok önem veriyorum. Bencillik yapmamaya, sadece kendi sevdiğim şarkıları söylememeye çalışıyorum. Senelerce edindiğim deneyimden şuna karar verdim; bir grup sadece kendi zevk aldığı parçaları çalarsa insanlar bundan çok sıkılıyorlar. Benim zevk aldığım ama onların da seveceği şarkılar seslendiriyorum. Hem yerli hem yabancı hem de arabesk parçaları coverlıyorum ve sahnede bunları da seslendiriyorum. Böylece hem ben hem dinleyici mutlu ayrılıyor konserden.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Edis Arıyorum Dmc & Warner
2
Emir Can İğrek Kor Hypers Music
3
Jabbar, Deeperise Aldatıldık Universal Music Turkey
4
Emre Aydın Hırka Wovie
5
Melek Mosso Hayatım Kaymış Piu Sound