RÖPORTAJLAR

Mehmet Erdem
Mehmet Erdem

Mehmet Erdem, 4. Stüdyo Albümü 'Neden Böyleyiz'i Müzikseverlerin Beğenisine Sundu. Sevilen Sanatçı ile Albümün İçeriğini ve Çıkış Şarkısı 'Hara'yı Konuştuk.

23.04.2018

ALBÜMDE KAÇ ŞARKI VAR?

Albümde 10 şarkı var. Bir tanesi zaten var olan şarkının versiyonu.

ÖNCELİKLE ALBÜMDEKİ YENİ ŞARKILARDAN BAHSEDELİM. KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Dört tane yeni şarkımızdan iki tanesi yirmi yıllık dostum Cihan Güçlü'nün. Bundan önceki albümlerde de beraberdik zaten. 'Sende Vur Gülüm' adlı parça, zaten onun alaturka versiyonu da var. Birde albüme ismini veren 'Neden Böyleyiz' Cihan Güçlü'nün. 'Sensiz Ben Olamam' şarkımız Erdem Ergün'e ait.

ALBÜMDE YİNE COVER ŞARKILAR VE SÜRPRİZ DÜETLERDE VAR.

Çamur grubundan bildiğimiz Murat Ak'tan 'Hara' isimli şarkımız var. Onu tekrar yorumlamaya çalıştık. Hatta o şarkıyla çıkış yaptık. Albümde, Cemali ile 'Duymak İstiyorum'a, Rubato ile Böyle Ayrılık Olmaz'a düet yaptık. Ayrıca, yorumunu Taner'den bildiğimiz sözü Zeynep Talu'ya müziği Garo Mafyan'a ait 'Affetmedim Kendimi',  Ahmet Kaya'dan 'Söyle' ve eskilerden MFÖ'den bildiğimiz, sözleri Seyid Nesimi ye ait müziği anonim olan 'Ateş-i Aşka' var.

'HARA'Yİ TEKRAR YORUMLAMA FİKRİ NASIL OLUŞTU?

'Hara 'yaklaşık 10 sene önce çıkmıştı. O zaman belki herkesin duymadığını düşündüğümüz için bir daha yorumlamak istedik. Çamur grubunu da çok seviyoruz zaten.  Bildiğim kadarıyla yeni albüm yapıyorlar. Onlara da başarılar diliyorum.

BİRAZ DA KLİPTEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Klibimizi Bedran Güzel çekti. Görüntü yönetmenimiz Veli Kuzlu. Çatalca'da eski bir boya fabrikasında çektik. Siyah beyaz bir klip çektik. Daha performans ağırlıklı ve devlet opera ve balesinden iki tane dansçı arkadaşımız bize eşlik etti. Umarım izleyenler beğenirler.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music